Tahače, kamiony – Morava

Kamionová doprava patří k celosvětově stoupající a rozvíjející se silniční dopravě. K jejím výhodám patří rychlost, dostupnost, operativnost a spolehlivost. Díky tomu je tvrdým konkurentem ostatních druhů dopravy. Prodejci kamionů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 41 nalezených Filtry

Poptat více firem Vyberte firmy Zrušit

Jsme spolehlivý dodavatel brzdových systémů a elektronických řídicích systémů pro užitková a osobní vozidla. Dodáváme náhradní díly WABCO, HALDEX, KNORR-BREMSE, KÖGEL, SCHMITZ, SCHWARZMÜLLER. Mezi naše další služby patří servis nákladních vozidel. Jsme autorizovaný servis FORD Trucks.

Poslat poptávku turbosol.cz 543 420 006

Zabýváme se kompletními návrhy a dodávkami hydraulických systémů pro sklápěcí nástavby na nákladní vozidla. Zajišťujeme kompletní dodávky olejových nádrží, palivových nádrží, pomocných pohonů a dalších komponent pro výrobu nástaveb na automobilových podvozcích, přívěsech a návěsech.…

Poslat poptávku hsppartners.cz 777 189 346

Potřebujete něco přepravit do Španělska, Německa, Rakouska, pobaltí, na Balkán nebo i mimo rámec EU? Nebo potřebujete převézt náklad z jedné strany České republiky na druhou? Soustředíme se jak na celovozové, tak menší zásilky, následně je rozvážíme na adresy určení. Společnost byla založena roku…

Poslat poptávku mhz-sped.cz 582 337 673

Jsme non-stop silniční, odtahová a vyprošťovací služba osobních, nákladních vozidel, autobusů a tahačů na území Evropy a ČR. Zajistíme odtah dopravních nehod, servis, náhradní vozidlo, ubytování. Autorizovaný servis a prodejce LVD. Autopůjčovna aut.

Poslat poptávku assist24.cz 545 234 593

Nakupujeme, vykupujeme a prodáváme nákladní a užitková vozidla. Poskytneme Vám poradenství včetně zajištění financování a pojištění vozidla. Auta před prodejem prověříme vlastními techniky a vyměníme veškeré provozní kapaliny. Pokud Vás naše nabídka nezaujme, najdeme Vám auto podle Vašich…

Poslat poptávku autobazarmartinek.cz 603 266 016

Prodej náhradních dílů na tahače, návěsy, na nápravy. Oprava brzdových třmenů, diagnostika ABS, EBS, servis brzd. Servis nákladní techniky.

Poslat poptávku abcentrumbrno.cz 548 217 329

Provádíme výměny autoskel pro všechny typy osobních, užitkových, nákladních vozů, tahačů a autobusů. Bezplatně vyměníme čelní sklo z povinného ručení a připojištění čelního skla. Autoskla pro většinu vozů máme skladem, pokud ne, jsme schopni ve většině případů sklo zajistit do druhého dne.

Poslat poptávku autoskloauris.cz 541 210 707

Zjistěte s námi, jak vypadá bezpečná a spolehlivá mezinárodní kamionová doprava. Naše společnost je pro přepravu vašeho zboží vždy schopna zajistit i desítky kamionů. Jezdíme do Velké Británie, Irska, Německa, Belgie a Slovenska. Přeprava zásilek je s námi za dostupnou cenu a v daném termínu.…

Poslat poptávku collectspedition.cz 519 330 701

Provozujeme mezinárodní dopravní a přepravní společnost. Naší činností je vnitrostátní a mezinárodní kamionová doprava, doprava ADR, zasilatelství, sběrná služba, kusové zásilky, distribuce, skladování, celní služby, intrastat a spedice. Specializujeme se na tyto země: Francie, Španělsko, Belgie,…

Poslat poptávku csaduh.cz 572 524 111

Zajišťujeme vnitrostátní a mezinárodní nákladní dopravu. Dále jsme schopni zajistit dopravu veškerého druhu zboží, kromě sypkých materiálů po celé České republice a všech zemí EU.

Poslat poptávku 577 945 060

Tahače, kamiony v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se o největší dopravní prostředky, které lze na silnici potkat. Používají se pro přepravu objemných nákladů. Tahače a kamiony lze najít také pod pojmy náklaďáky, soupravy, tiráky nebo trucky. Představují jízdní soupravy nákladních automobilů s celkovou hmotností nad 12 tun s návěsem nebo přívěsem. Spadají do kategorie N3, jelikož jejich maximální přípustná hmotnost je větší než 12 tun. Maximální přípustnou hmotnost lze ještě specifikovat dle počtu náprav vozidla. Pro vozidlo, které má dvě nápravy platí, že jeho hmotnost může dosahovat maximálně 18 tun. V případě třínápravových vozidel může maximální přípustná hmotnost dosahovat 25 tun. U vozidel, které splňují speciální konstrukční požadavky, může být jejich hmotnost navýšena až na 26 tun.

Typy kamionů 

  • Evropský typ kamionu – ze všech typů má nejpřísněji stanovené rozměrové a hmotnostní hodnoty. Výška 4 metry, šířka 3 metry a délka v závislosti na typu soupravy (návěs 16,5 metrů, tandem 18,5 metrů, vlek až 20 metrů).
  • Americký typ kamionu – jedná se především o jednonávěsovou soupravu. Tahač bývá delší než u evropského typu.
  • Australský (švédský) typ kamionujeho délka je prakticky neomezená. Pro přepravu na velké vzdálenosti používá soupravy s více než jedním přípojným vozidlem.

Jízdní soupravy

Mezi nejběžnější typy jízdních souprav patří tahače návěsů s návěsem (návěsová jízdní souprava), tahače přívěsů s přívěsem nebo nákladní automobil s přívěsem (přívěsová jízdní souprava). 

×

Online poptávka

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Poptávka je určena výhradně k zasílání poptávek, nebo dotazů souvisejících s činností dané firmy/firem. Zprávy mohou být korekturovány našimi operátory, následně jsou zaslány klientovi.