Tahače, kamiony – Morava

Kamionová doprava patří k celosvětově stoupající a rozvíjející se silniční dopravě. K jejím výhodám patří rychlost, dostupnost, operativnost a spolehlivost. Díky tomu je tvrdým konkurentem ostatních druhů dopravy. Prodejci kamionů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 42 nalezených Filtry

1TURBOSOL SERVIS, spol. s r.o.4 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(3)
Kšírova 682/246, Brno – Horní…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Jsme spolehlivým dodavatelem brzdových systémů a elektronických řídicích systémů pro užitková a osobní vozidla. Dodáváme náhradní díly WABCO, HALDEX, KNORR-BREMSE, KÖGEL, SCHMITZ, SCHWARZMÜLLER. Mezi naše další služby patří servis nákladních vozidel.

2HSP PARTNERS s.r.o.1 pobočka

Zámecké náměstí 1/13, Krnov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se kompletními návrhy a dodávkami hydraulických systémů pro sklápěcí nástavby na nákladní vozidla. Zajišťujeme kompletní dodávky olejových nádrží, palivových nádrží, pomocných pohonů a dalších komponent pro výrobu nástaveb na automobilových podvozcích, přívěsech a návěsech.…

3MH Zasilatelství, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kralický Háj 322, Kralice na Hané
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Potřebujete něco přepravit do Španělska, Německa, Rakouska, pobaltí, na Balkán nebo i mimo rámec EU? Nebo potřebujete převézt náklad z jedné strany České republiky na druhou? Soustředíme se jak na celovozové, tak menší zásilky, následně je rozvážíme na adresy určení. Společnost byla založena roku…

4ASSIST 24 s.r.o.8 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(3)
Ostravská 4250/2, Brno-Židenice Bezdlužná

Jsme non-stop silniční, odtahová a vyprošťovací služba osobních, nákladních vozidel, autobusů a tahačů na území Evropy a ČR. Zajistíme odtah dopravních nehod, servis, náhradní vozidlo, ubytování. Autorizovaný servis a prodejce LVD. Autopůjčovna aut.

5Martinek car s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(26)
Petrov 483, Petrov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nakupujeme, vykupujeme a prodáváme nákladní a užitková vozidla. Poskytneme Vám poradenství včetně zajištění financování a pojištění vozidla. Auta před prodejem prověříme vlastními techniky a vyměníme veškeré provozní kapaliny. Pokud Vás naše nabídka nezaujme, najdeme Vám auto podle Vašich…

6ABCentrum Brno s.r.o.1 pobočka

Tuřanka 1222/115, Brno-Slatina
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej náhradních dílů na tahače, návěsy, na nápravy. Oprava brzdových třmenů, diagnostika ABS, EBS, servis brzd. Servis nákladní techniky.

7AUTOSKLO ÁURIS BRNO s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Palackého třída 77, Brno-Královo Pole
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provádíme výměny autoskel pro všechny typy osobních, užitkových, nákladních vozů, tahačů a autobusů. Bezplatně vyměníme čelní sklo z povinného ručení a připojištění čelního skla. Autoskla pro většinu vozů máme skladem, pokud ne, jsme schopni ve většině případů sklo zajistit do druhého dne.

8COLLECT Spedition s.r.o.- mezinárodní kamionová doprava

Zjistěte s námi, jak vypadá bezpečná a spolehlivá mezinárodní kamionová doprava. Naše společnost je pro přepravu vašeho zboží vždy schopna zajistit i desítky kamionů. Jezdíme do Velké Británie, Irska, Německa, Belgie a Slovenska. Přeprava zásilek je s námi za dostupnou cenu a v daném termínu.…

9ČSAD Uherské Hradiště, a.s.2 pobočky

Provozujeme mezinárodní dopravní a přepravní společnost. Naší činností je vnitrostátní a mezinárodní kamionová doprava, doprava ADR, zasilatelství, sběrná služba, kusové zásilky, distribuce, skladování, celní služby, intrastat a spedice. Specializujeme se na tyto země: Francie, Španělsko, Belgie,…

10Dalajka Richard - doprava mezinárodní

Zajišťujeme vnitrostátní a mezinárodní nákladní dopravu. Dále jsme schopni zajistit dopravu veškerého druhu zboží, kromě sypkých materiálů po celé České republice a všech zemí EU.


Tahače, kamiony – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Tahače, kamiony v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se o největší dopravní prostředky, které lze na silnici potkat. Používají se pro přepravu objemných nákladů. Tahače a kamiony lze najít také pod pojmy náklaďáky, soupravy, tiráky nebo trucky. Představují jízdní soupravy nákladních automobilů s celkovou hmotností nad 12 tun s návěsem nebo přívěsem. Spadají do kategorie N3, jelikož jejich maximální přípustná hmotnost je větší než 12 tun. Maximální přípustnou hmotnost lze ještě specifikovat dle počtu náprav vozidla. Pro vozidlo, které má dvě nápravy platí, že jeho hmotnost může dosahovat maximálně 18 tun. V případě třínápravových vozidel může maximální přípustná hmotnost dosahovat 25 tun. U vozidel, které splňují speciální konstrukční požadavky, může být jejich hmotnost navýšena až na 26 tun.

Typy kamionů 

  • Evropský typ kamionu – ze všech typů má nejpřísněji stanovené rozměrové a hmotnostní hodnoty. Výška 4 metry, šířka 3 metry a délka v závislosti na typu soupravy (návěs 16,5 metrů, tandem 18,5 metrů, vlek až 20 metrů).
  • Americký typ kamionu – jedná se především o jednonávěsovou soupravu. Tahač bývá delší než u evropského typu.
  • Australský (švédský) typ kamionujeho délka je prakticky neomezená. Pro přepravu na velké vzdálenosti používá soupravy s více než jedním přípojným vozidlem.

Jízdní soupravy

Mezi nejběžnější typy jízdních souprav patří tahače návěsů s návěsem (návěsová jízdní souprava), tahače přívěsů s přívěsem nebo nákladní automobil s přívěsem (přívěsová jízdní souprava).