Spojky, spojka pro automobil – Morava

Pokud jste majitelem automobilu s manuální převodovkou, pak jistě víte, že levý pedál vyžaduje precizní ovládání. Aby nedocházelo k jejímu ničení, nestůjte na spojce a zbytečně na ni neodkládejte nohu. Přehled prodejců spojek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 153 nalezených Filtry

1Ložiska VILIM spol. s r.o.2 pobočky

2.2
★★★★★
★★★★★
(21)
Hamerská 728/21, Olomouc-Holice
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Zabýváme se prodejem ložisek, řetězů, řemenů včetně klínových řemenů, gufer a hydraulických těsnění od renomovaných výrobců. Na všechen tento sortiment máme autorizované zastoupení. Poskytujeme i mnoho servisních služeb – montáž a demontáž ložisek, vibrodiagnostika, optická ustavování atd.

2ELTOM, s.r.o.

3.7
★★★★★
★★★★★
(15)
Oběžná 163/19, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Hlavní činnost společnosti je zejména projektová příprava staveb, elektromontážní práce, výroba rozváděčů nízkého napětí a baterií, kabelů a vodičů, výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů, výroba, instalace a opravy elektronických zařízení, provádění jednoduchých a drobných…

3T.E.A. TECHNIK s.r.o.

Vintrovna , Popůvky Bezdlužná

Dodáváme kvalitní lineární vedení a pohony, vodící tyče i převodovky. Prodáváme řemeny, řemenice, řetězy, řetězová kola, trapézové šrouby, ozubená kola a hřebeny, spojky, Hepco, Hiwin, aktuátory.

4AUTODÍLY KELBL s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(124)
Sušilova 77, Hrušovany u Brna Bezdlužná

Velkoobchod s autodíly a příslušenstvím pro nákladní, osobní vozidla i autobusy převážně značek Avia, Daf, Iveco, Liaz, Man, Mercedes, Renault, Scania, Tatra, Volvo.

5Karpíšek Jan - Autodoprava1 pobočka

Nabízíme kontejnerovou přepravu a služby s tím spojené - pronájem kontejnerů, převoz materiálu včetně sypkých hmot, likvidaci naloženého odpadu i zemní a výkopové práce. Působíme v Brně a okolí, ale díky vlastnímu vozovému parku jsme schopni nabídnout služby i ve větších vzdálenostech.

6AUTOPETR s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(141)
Tyršova 1780, Kuřim Bezdlužná

Prodáváme náhradní díly na tuzemské i zahraniční vozy. Nabízíme příslušenství do automobilů, oleje, autokosmetiku, filtry a pneumatiky.

7SyntaR s.r.o. - autobazar1 pobočka

4.3
★★★★★
★★★★★
(10)
Drahy 771, Vracov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

autobazar Syntar s.r.o. - Auta na zakázku.I přes náklady spojené s dovozem automobilu se Vám koupě vyplatí, a to z důvodu lepšího technického stavu, nižších cen a často i bohatší výbavy vozidel nabízených v zahraničí.Při výběru se maximálně snažíme vybírat z vozidel s jasnou servisní historií,…

8Autodíly a Autopůjčovna Rauš1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(51)
Zahradní 454/53, Brno-Líšeň
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme náhradní díly na všechny druhy automobilů. Prodáváme autodíly Škoda mechanické a klempířské díly. Brzdy, spojky, řemeny, tlumiče, autobaterie, oleje, stěrače. Nabízíme výfuky, karosářské díly, autokosmetiku a autodoplňky.

9KOVOTERM elektromotory s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(23)
Kšírova 497/122, Brno-Horní Heršpice Bezdlužná

KOVOTERM elektromotory s.r.o. se zabývá prodejem a opravami elektromotorů do 200 kW, ventilátorů, motorových kondenzátorů, frekvenčních měřičů. Navíc půjčujeme čerpadla a to vše na území České republiky a Slovenska. Budeme rádi za návštěvu stránek naší elektroopravny KOVOTERM.

10KOVO, výrobní družstvo1 pobočka

2.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Francouzská 782/26, Brno-Zábrdovice Bezdlužná

Vyrábíme hřídelové spojky, razidla do kovů, pneuměřiče, školní nábytek a hliníkové štítky.


Spojky, spojka pro automobil – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Spojky, spojka pro automobil v lokalitě Morava – detailní popis

Spojka je mechanismus, který zajišťuje spojení hnací a hnané hřídele. Případně umožňuje krátkodobé přerušení točivého momentu. Díky spojce je možné se plynule rozjet a měnit rychlostní stupně rozepnutím hnacího systému. Při sešlápnutí spojky dochází k rozdělení motoru a převodovky. Motor se tak může točit i se zastavenými koly. Po rozpojení je za jízdy možné snadno měnit rychlostní stupně. 

K čemu slouží spojka?

  • Umožňuje spojení motoru s převodovkou a zajišťuje přenos točivého momentu.
  • Umožňuje krátkodobé přerušení točivého momentu.
  • Utlumuje kmity a zamezuje jejich přenosu do převodovky. 

Jaké jsou druhy spojek?

Základní rozdělení spojek

  • Pevné spojky – zajišťují pevné spojení hnací a hnané hřídele.
  • Výsuvné spojky – umožňují krátkodobé přerušení točivého momentu.

Spojky podle způsobu přenosu pohybu

  • Třecí spojky – kotouče jsou k sobě přitlačovány silou pružiny, nebo vlivem odstředivé síly.
  • Kapalinové spojky – využívají hydrodynamické vlastnosti kapaliny.
  • Elektromagnetické spojky – využívají vlastnosti elektromagnetického pole.

Kdy se spojky ničí?

K ničení spojky dochází při tzv. stáním na spojce, které se děje nejčastěji na křižovatkách. Ideální tedy je při každém stání na křižovatce vyřadit a stát na brzdě. K ničení dochází i při odkládání nohy na spojku. Takovým jednáním se spojka ničí úplně zbytečně, jelikož vlevo od spojky je vyhrazené místo na odložení levé nohy. Nutné je však podotknout, že spojka se opotřebovává postupně i během správného a opatrného používání.