Sedadla řidičů pro dopravní prostředky – Morava

Autosedadla jsou součástí pasivní i aktivní bezpečnosti vozidla. Pasivním prvkem jsou bezpečnostní pásy minimalizující následky nehody. K aktivním prvkům patří signalizace nezapnutého pásu či dobré odpružení sedadla. Prodejci sedadel v lokalitě Morava.

1–5 firem z 5 nalezených Filtry

1MSV interier s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Tovární 894, Studénka Bezdlužná

Společnost vyrábí sedadla pro kolejová vozidla.

2JANYŠKOVÁ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bludovice 91, Nový Jičín
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Poskytování služeb v oblasti čalounění a renovace sedadel ve zdravotnictví, v dopravě- vlakové sedadla, renovujeme křesla k hracím automatům, renovace nábytku do restaurací.

3hoko-vh s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Uherské Hradiště, Vlčnov 666 Bezdlužná

Vyrábíme a montujeme sedadla a křesla té nejvyšší kvality do kin, divadel, víceúčelových hal, školních poslucháren, učeben i sportovních hal. Na trhu působíme více jak 20 let.

4IOT TECHNOLOGY s.r.o.

Masarykova 188/65, Ladná
Otevřeno od 10:00
Bezdlužná

IOT TECHNOLOGY s.r.o., se sídlem Masarykova 188/65, 691 46, Ladná, v okrese Břeclav a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 106662, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: výroba, obchod a služby…

5Zavřel Tomáš - prodej čtyřkolek

Zabýváme se prodejem čtyřkolek Stomp, BucciMoto a Demon X. Provozujeme internetový obchod.


Firmy v dalších lokalitách


Sedadla řidičů pro dopravní prostředky v lokalitě Morava – detailní popis

V dnešní době tráví lidé za volantem čím dál více času, a proto je důležité se zaměřit na správnou ergonomii sedadla. V případě řidičů z povolání, kteří v automobilech tráví ještě více času, je otázka ergonomie sedadel klíčová. Správné sezení v automobilu ovlivňuje mnoho faktorů – celkový vztah člověka k práci, jeho pracovní výkonnost, ale i správné nastavení páteře, ramenních, kyčelních a kolenních kloubů a celkové držení těla. Díky správnému sezení lze předejít řadě problémů, jako jsou bolesti zad, bolesti krční páteře, únava nebo potíže s koncentrací. Pokaždé, když si sedáte za volant, byste měli dodržovat zásady správného sedu a mít správně nastavená sedadla, opěrky zad, opěrky hlavy a volant.

Požadavky na autosedadla

Autosedadla musí splňovat zejména anatomické požadavky (tvarování sedadla), fyziologické požadavky (prodyšnost sedadla), přenosové požadavky (útlum vibrací) a pevnostní požadavky. Každé autosedadlo by mělo mít boční vedení, které je důležité nejen při jízdě v zatáčkách, ale především při případném bočním nárazu. Dále by mělo být doplněno o opěrku hlavy. Vzhledem k dodržení přirozeného zakřivení páteře jsou kladeny požadavky na tvarování opěradla. Rozhodující není nezatížený tvar sedadla, ale výsledné měrné tlaky. Na autosedadla jsou kladeny velké nároky v souvislosti s extrémními fyziologickými situacemi, jako je pocení nebo prochladnutí. Zde hraje velkou roli potahový materiál sedadla, jeho pěnová výplň a v neposlední řadě jeho prodyšnost.