Řemeny rozvodové, klínové – Morava

Řemeny se v automobilovém průmyslu používají pro přenášení výkonu už mnoho let. Nejdříve se používaly ploché řemeny, které pak nahradily řemeny klínové. Pro dnešní moderní automobily jsou nepostradatelné. Přehled prodejců řemenů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 47 nalezených Filtry

1Ložiska VILIM spol. s r.o.2 pobočky

2.2
★★★★★
★★★★★
(21)
Hamerská 728/21, Olomouc-Holice
Otevřeno od 7:00
Ověřená

Zabýváme se prodejem ložisek, řetězů, řemenů včetně klínových řemenů, gufer a hydraulických těsnění od renomovaných výrobců. Na všechen tento sortiment máme autorizované zastoupení. Poskytujeme i mnoho servisních služeb – montáž a demontáž ložisek, vibrodiagnostika, optická ustavování atd.

2Aleš Horna – Ložiska, gufera a příslušenství (sídlo)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Popovice 109, Kunovice Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem a dodávkami ložisek všech typů. Součástí našeho sortimentu jsou také klínové řemeny, gufera, kluzná pouzdra, řemenice, řemeny, válečkové řetězy, mazací technika, lepidla a mnoho dalšího.

3GAMA TRADE, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(7)
Nábřeží 455, Zlín-Prštné
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Zabýváme se distribucí a prodejem řemenů a řemenic. V našem sortimentu naleznete klínové řemeny, ploché řemeny, průmyslové řemeny a metráže. Máme velké skladové zásoby.

4Aleš Horna - Ložiska, gufera a příslušenství (provozovna)1 pobočka

Havřice 75, Uherský Brod
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Firma poskytuje prodej a dodávku ložisek. Prodej součástky světových značek (NSK, ZKL, SKF a ZVL). V sortimentu naleznete veškeré typy ložisek, klínových řemenů a pojistek.

5Gardentech s.r.o.1 pobočka

4.1
★★★★★
★★★★★
(149)
Mírová 212/15, Brno-Černovice Bezdlužná

Prodej řetězových pil, elektrických pil, křovinořezů, vyžínačů, plotostřihů, elektrických i benzínových sekaček, travních traktorů, riderů, a jejich příslušenství, komunální techniky, vertikutátorů, provzdušňovačů, drtičů, fukarů, sněhových fréz, elektrocentrál, malotraktorů, rotačních kypřičů,…

6AVIMA BRNO s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(113)
Kšírova 606/131, Brno Bezdlužná

Prodej náhradních dílů. Nabízíme autobaterie, světla, majáky, filtry, měniče, zrcátka, žárovky, autodoplňky, autokosmetiku, autochemii. Dále nabízíme alkoholtestery, stěrače, řemeny, upínací pásy, startéry, autolékárničky, plastové díly, akumulátory, kotouče, brzdové destičky, tlumiče, výfuky a…

7Jiří Paděra - Ložiska Boskovice1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(18)
Dukelská 877/21, Boskovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabízíme kovové zboží sériové výroby. Prodáváme klínové řemeny, ložiska, gufery a svařovací materiál. Naše firma se začala zabývat v roce 1993 prodejem ložisek, gufer a klínových řemenů. V průběhu dalších let jsme rozšiřovali sortiment ke spokojenosti a potřebám našich zákazníků až do dnešní podoby.

8SZAKAL METAL s.r.o.2 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(18)
Koliště 281/67a, Brno - Zábrdovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem motorových náhradních dílů pro osobní i nákladní automobily. Díky zastoupení v 16 evropských zemí jsme největším distributorem náhradních motorových dílů v celé Evropě. Kromě samotného prodeje vlastníme závod na výrobu součástek pro železniční dopravu a zabýváme se renovací…

9W.H.MÜLLER, s.r.o.

Nabízíme řemeny, řemenice, transportní pásy, napínací kladky a upínací pouzdra.

10Vykoukal Jan- Autodíly

Rovnice 244, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Velkoobchod, maloobchod, prodej: náhradní díly, autosoučástky, autodoplňky, autopříslušenství, autodíly, denní rozvoz do autodílen v regionu okresu Břeclav, Hodonín, ND pro osobní vozy, vozidla, automobily, auta, auto všech značek, značky a filtry, vodní čerpadla, termostaty, ložiska, tlumiče,…


Řemeny rozvodové, klínové – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Řemeny rozvodové, klínové v lokalitě Morava – detailní popis

Řemeny jsou smyčky pružného materiálu, které umožňují přenášet výkon z jedné hřídele na druhou. Přenášení výkonu probíhá pomocí třecí nebo tvarové vazby mezi řemenem a řemenicí pevně spojenou s hřídelem. K výhodám řemenových převodů patří pružný přenos síly, tlumení rázů, tichý chod, možnost velkých vzdáleností hřídelů, malé nároky na údržbu a vysoká účinnost převodu. Mezi nevýhody řemenových převodů patří velké zatížení hřídelů u klínových řemenů, prodlužování řemenu, při prokluzu dochází k většímu opotřebení řemene a ke ztrátě výkonu. 

Klínové řemeny

Jedná se o uzavřené pryžové pásy lichoběžníkového průřezu. Probíhají v drážce v řemenici, která má klínový tvar. Přes řemenice přenášejí otáčivý pohyb klikové hřídele na vedlejší agregáty. Klínové řemeny jsou bezúdržbové. Nemusí se mazat ani opětovně napínat. Vyznačují se vysokou odolností proti mechanickému poškození, korozi a teplu. 

Jak poznám, že je klínový řemen poškozený?

Poškozený klínový řemen poznáte především podle toho, že přestane chladit klimatizace a na palubní desce se rozsvítí kontrolka dobíjení. Pokud je klínový řemen povolený, nebo praskl, nepokračujte v jízdě, která je delší než pár kilometrů. Ideálním řešením je nechat auto odtáhnout do autoservisu. 

Rozvodové řemeny

Slouží k přenosu otáčivého pohybu mezi klikovou hřídelí a vačkovou hřídelí. Pro přesnou synchronizaci jejich pohybu, především pro ovládání ventilů motoru, jsou nepostradatelné. Při správné funkci jsou jednotlivé ventily otevírány včas, a tak může docházet ke správnému naplnění nebo vyprázdnění válců. Životnost rozvodových řemenů závisí na počtu najetých kilometrů. Porucha rozvodového řemene může způsobit fatální poškození motoru.