Profesní průkaz řidiče – Morava

Profesní průkaz řidiče je potřebné oprávnění pro výkon povolání profesionálního řidiče nákladních automobilů nebo autobusů. Podmínkou pro získání oprávnění je absolvování vstupního školení. Přehled autoškol a školicích středisek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 75 nalezených Filtry

1Školení řidičů s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nákladní 3179/1, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Provozujeme školicí středisko. Nabízíme školení a kurzy pro řidiče – vstupní školení k získání průkazu profesní způsobilosti řidiče, školení řidičů vozidel do 3 500 kg neboli školení řidičů referentů, školení řidičů vozidel nad 3 500 kg a školení obsluhy vysokozdvižných vozíků. Nabízíme…

2DHL Supply Chain s.r.o1 pobočka

Loděnická 963, Pohořelice
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná Ověřená

Přemýšlíš o kariéře řidiče? Vlastníš řidičský průkaz skupiny C, nebo skupiny C+E a hledáš práci na pozici řidiče? Tak už nehledej a staň se řidičem DHL. Jako řidič kamionu u nás získáš mnoho zajímavých benefitů – 25 dní dovolené, celou výplatu na pásce, Shell kartu pro výhodné tankování do…

3TRAS, spol. s r. o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(13)
Podvesná XVII 3833, Zlín
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Provádíme výuku a výcvik žadatelů o řidičské oprávnění. Řidičské oprávnění skupin B-osobní automobil, C-nákladní automobil, D-autobus, E-vlek. Dále zajišťujeme školení řidičů, kondiční a zdokonalovací jízdy, přípravu na vrácení řidičského oprávnění.

4Vojtěch Holas - autoškola

4.9
★★★★★
★★★★★
(94)
Lidická 718/77, Brno-Veveří
Otevřeno od 15:00
Bezdlužná Ověřená

Autoškola nabízí výuku a výcvik k získání řidičského průkazu pro skupiny AM, A1, A, B, B(automat), C a E, případně i kombinace skupin A+B a C+E. Současně nabízíme i možnost rozšíření řidičského oprávnění ze skupiny B na skupinu C. Autopůjčovna nabízí osobní, obytné, užitkové vozy a bus 8+1.

5Autoškola Jiří Mariánek s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tovární 915/40, Olomouc Bezdlužná

Autoškola Jiří Mariánek byla založena v roce 1990 a po necelém čtvrtstoletí si našla mezi silnou konkurencí olomouckých autoškol své místo.

6Elko autoškola,s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(12)
Pražská 1965/5, Blansko Bezdlužná

Nabízíme řidičské kurzy, kondiční jízdy, školení řidičů, referentské zkoušky, osvědčení profesní způsobilosti řidiče a autobusovou dopravu. Máme provozovny v Blansku a Boskovicích.

7Ing. Jana Radová- AR autoškola4 pobočky

3.4
★★★★★
★★★★★
(35)
Kollárova 351/15, Hustopeče
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka výcviku skupin AM, A1, A18, A21, B, C, CE, D, kondičních a zdokonalovacích jízd. Dále nabízíme školení řidičů. Více informací se dozvíte na naší webové stránce.

8Weiss Karel - autoškola

5.0
★★★★★
★★★★★
(34)
J. Wolkra 788, Bzenec Bezdlužná

Naše autoškola zahájila provoz ve Bzenci v roce 1996. Od té doby již prošly naší autoškolou stovky žáků. Zeptejte se našich bývalých žáků, řeknou vám sami, jak byli u nás spokojeni. Teoretická výuka probíhá v učebně autoškoly ve Bzenci a praktické jízdy provádíme dvěma vozy. Jsme taková rodinná…

9Václav Nečas - autoškola

4.7
★★★★★
★★★★★
(32)
Růžové náměstí 2458…, Boskovice Bezdlužná

Nabízím služby autoškoly. Autoškola Václav Nečas patří mezi největší autoškoly v Boskovicích. Autoškola se honosí tradicí dvacet let. Poskytuje svým klientům kvalitní a spolehlivé služby, které zahrnují řidičské oprávnění všech skupin, přezkoušení řidičů profesionálů, ale také kondiční jízdy.

10Autoškola Pernica s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Kotvrdovice 190, Blansko

Nabízíme výuku a výcvik pro všechny skupiny řidičských průkazů, kondiční jízdy, školení řidičů a referentů. Autoškola Pernica nabízí mnohem širší nabídku služeb než je samotná autoškola – výuka řidičů motorových vozidel. Další služby jsou vnitrostátní a mezinárodní autodoprava, autobusová doprava,…


Firmy v dalších lokalitách


Profesní průkaz řidiče v lokalitě Morava – detailní popis

Zdokonalování odborné způsobilosti řidičů pro účely profesní způsobilosti řidičů vozidel zařazených do skupiny C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E zahrnuje vstupní školení a následná pravidelná školení. Platnost průkazu profesní způsobilosti řidiče nebo záznamu profesní způsobilosti řidiče do řidičského průkazu je 5 let.

Vstupní školení

Provádí se formou výuky a výcviku v základním rozsahu 140 hodin. Vstupní školení je zakončeno zkouškou z profesní způsobilosti řidičů. Cílem výuky a výcviku je získání a prohloubení znalostí v následujících oblastech.

  • Teorie pokročilého racionálního řízení a zásady bezpečné a defenzivní jízdy
  • Uplatnění vnitrostátních a mezinárodních právních předpisů vztahujících se k silniční dopravě
  • Bezpečnost provozu a ekologický provozu vozidla
  • Poskytování služeb a logistiky
  • Hospodářské prostředí a organizace dopravního trhu
  • Sociálně-právní prostředí v silniční dopravě
  • Zdravotní rizika a jejich předcházení v provozu na pozemních komunikacích
  • Prevence a řešení mimořádných událostí v provozu na pozemních komunikacích

Pravidelné školení

Cílem pravidelného školení je prohloubení znalostí, které byly získány při vstupním školení. Celkový rozsah školení je 35 hodin, přičemž je školení rozděleno do ročních kurzů v rozsahu 7 hodin. Řidiči se tak musí účastnit pravidelného školení každý rok až do konce pátého roku od data vydání průkazu. 

Zkouška

Aby mohl řidič složit zkoušku, musí si nejdříve podat písemnou žádost o vykonání zkoušky u obecního úřadu obce s rozšířenou působností příslušného podle místa školicího střediska, v níž ukončil výuku a výcvik v rámci zdokonalování odborné způsobilosti řidičů. Zkoušku provádí obecní úřad obce s rozšířenou působností prostřednictvím zkušebního komisaře.