Profesní průkaz řidiče – Morava

Profesní průkaz řidiče je potřebné oprávnění pro výkon povolání profesionálního řidiče nákladních automobilů nebo autobusů. Podmínkou pro získání oprávnění je absolvování vstupního školení. Přehled autoškol a školicích středisek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 74 nalezených Filtry

1Školení řidičů s.r.o.

Závodní 151/63, Ostrava Bezdlužná Ověřená

Realizujeme školení řidičů, vydávání profesních průkazů řidičů.

2TRAS, spol. s r. o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(13)
Podvesná XVII 3833, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Provádíme výuku a výcvik žadatelů o řidičské oprávnění. Řidičské oprávnění skupin B-osobní automobil, C-nákladní automobil, D-autobus, E-vlek. Dále zajišťujeme školení řidičů, kondiční a zdokonalovací jízdy, přípravu na vrácení řidičského oprávnění.

3Vojtěch Holas - autoškola

5.0
★★★★★
★★★★★
(74)
Lidická 718/77, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Autoškola nabízí výuku a výcvik k získání řidičského průkazu pro skupiny AM, A1, A, B, B(automat), C a E, případně i kombinace skupin A+B a C+E. Současně nabízíme i možnost rozšíření řidičského oprávnění ze skupiny B na skupinu C. Autopůjčovna nabízí osobní, obytné, užitkové vozy a bus 8+1.

4Autoškola Jiří Mariánek s.r.o.1 pobočka

Autoškola Jiří Mariánek byla založena v roce 1990 a po necelém čtvrtstoletí si našla mezi silnou konkurencí olomouckých autoškol své místo.

5Elko autoškola,s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(9)
Pražská 1965/5, Blansko Bezdlužná

Nabízíme řidičské kurzy, kondiční jízdy, školení řidičů, referentské zkoušky, osvědčení profesní způsobilosti řidiče a autobusovou dopravu. Máme provozovny v Blansku a Boskovicích.

6Ing. Jana Radová- AR autoškola4 pobočky

4.1
★★★★★
★★★★★
(14)
Kollárova 351/15, Hustopeče
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka výcviku skupin AM, A1, A18, A21, B, C, CE, D, kondičních a zdokonalovacích jízd. Dále nabízíme školení řidičů. Více informací se dozvíte na naší webové stránce.

7Weiss Karel - autoškola

5.0
★★★★★
★★★★★
(44)
J. Wolkra 788, Bzenec Bezdlužná

Naše autoškola zahájila provoz ve Bzenci v roce 1996. Od té doby již prošly naší autoškolou stovky žáků. Zeptejte se našich bývalých žáků, řeknou vám sami, jak byli u nás spokojeni. Teoretická výuka probíhá v učebně autoškoly ve Bzenci a praktické jízdy provádíme dvěma vozy. Jsme taková rodinná…

8Václav Nečas - autoškola

Nabízím služby autoškoly. Autoškola Václav Nečas patří mezi největší autoškoly v Boskovicích. Autoškola se honosí tradicí dvacet let. Poskytuje svým klientům kvalitní a spolehlivé služby, které zahrnují řidičské oprávnění všech skupin, přezkoušení řidičů profesionálů, ale také kondiční jízdy.

9Autoškola Pernica s.r.o.

Nabízíme výuku a výcvik pro všechny skupiny řidičských průkazů, kondiční jízdy, školení řidičů a referentů. Autoškola Pernica nabízí mnohem širší nabídku služeb než je samotná autoškola – výuka řidičů motorových vozidel. Další služby jsou vnitrostátní a mezinárodní autodoprava, autobusová doprava,…

10Ladislav Polák - Školící středisko a autoškola

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
J. A. Komenského 415, Zbýšov Bezdlužná

Provozujeme školící středisko, kde pořádáme kurzy a školení. Nabízíme profesní školení řidičů C, D a referentů. Zajišťujeme výcvik v řízení skupin B, C, C+E, D. Další poskytovanou činností jsou zemní práce.


Firmy v dalších lokalitách


Profesní průkaz řidiče v lokalitě Morava – detailní popis

Zdokonalování odborné způsobilosti řidičů pro účely profesní způsobilosti řidičů vozidel zařazených do skupiny C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E zahrnuje vstupní školení a následná pravidelná školení. Platnost průkazu profesní způsobilosti řidiče nebo záznamu profesní způsobilosti řidiče do řidičského průkazu je 5 let.

Vstupní školení

Provádí se formou výuky a výcviku v základním rozsahu 140 hodin. Vstupní školení je zakončeno zkouškou z profesní způsobilosti řidičů. Cílem výuky a výcviku je získání a prohloubení znalostí v následujících oblastech.

  • Teorie pokročilého racionálního řízení a zásady bezpečné a defenzivní jízdy
  • Uplatnění vnitrostátních a mezinárodních právních předpisů vztahujících se k silniční dopravě
  • Bezpečnost provozu a ekologický provozu vozidla
  • Poskytování služeb a logistiky
  • Hospodářské prostředí a organizace dopravního trhu
  • Sociálně-právní prostředí v silniční dopravě
  • Zdravotní rizika a jejich předcházení v provozu na pozemních komunikacích
  • Prevence a řešení mimořádných událostí v provozu na pozemních komunikacích

Pravidelné školení

Cílem pravidelného školení je prohloubení znalostí, které byly získány při vstupním školení. Celkový rozsah školení je 35 hodin, přičemž je školení rozděleno do ročních kurzů v rozsahu 7 hodin. Řidiči se tak musí účastnit pravidelného školení každý rok až do konce pátého roku od data vydání průkazu. 

Zkouška

Aby mohl řidič složit zkoušku, musí si nejdříve podat písemnou žádost o vykonání zkoušky u obecního úřadu obce s rozšířenou působností příslušného podle místa školicího střediska, v níž ukončil výuku a výcvik v rámci zdokonalování odborné způsobilosti řidičů. Zkoušku provádí obecní úřad obce s rozšířenou působností prostřednictvím zkušebního komisaře.