Převodovky, převodovka – Morava

Převodovky jsou měniče velikosti točivého momentu. Jejich hlavním úkolem je změna převodového poměru mezi motorem a hnanými koly tak, aby motor měl stále stejné otáčky, při kterých dosahuje maximálního výkonu. Prodejci převodovek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 230 nalezených Filtry

1PAS Zábřeh na Moravě, a.s.

3.9
★★★★★
★★★★★
(2)
U Dráhy 828/8, Zábřeh Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme servis nákladních vozidel a servis osobních vozidel. Jsme autorizovaný servis nákladních vozidel Tatra, Iveco a Bosch. Pro nákladní a osobní vozidla provozujeme Diesel centrum. Zajišťujeme servis motorů a opravy motorů. Mezi naše další služby patří prodej náhradních dílů Tatra,…

2KARS, spol. s r.o.6 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(34)
Koliště 142/49, Brno-Zábrdovice
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná Ověřená

Zaměřujeme se na prodej elektromotorů, převodovek, ventilátorů a elektroinstalace. Nově se také věnujeme prodeji ochranných pomůcek včetně obuvi. Veškerý námi nabízený sortiment naleznete v našich čtyřech prodejnách v Brně.

3MONAL CZ s.r.o.1 pobočka

Neumanova 237/52, Brno - Pisárky Bezdlužná Ověřená

Firma se dlouhodobě zabývá prodejem: průmyslových maziv - převodové oleje, řezné oleje, hydraulické a ložiskové oleje, motorových olejů různých značek, olejů pro automatické převodovky, olejů pro užitková a nákladní vozidla, zemědělskou techniku, olejů pro osobní automobily a motocykly, plastických…

4Klimacar, s.r.o.2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(3)
Jateční 628, Zlín
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná Ověřená

Provozujeme autoservis. Naší specializací jsou opravy a montáže autoklimatizací, chladicích nástaveb a nezávislého topení. Dále zajišťujeme servis servořízení, čerpadel a převodovek. Provádíme veškeré opravy všech osobních a užitkových vozidel. Jsme specialisté na značku SAAB.

5Grajciar Marian

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
ČSA 808/43b, Krnov Bezdlužná

Nabízíme rozšířený servis osobních vozidel všech značek. Servisní práce poskytujeme individuálně podle přání zákazníka. Provádíme také likvidaci pojistných událostí. Provozovna autoservisu se nachází v areálu Karnola v Krnově pohodlně dostupném z ulice ČSL Armády. Naše zákazníky přivítáme v…

6Autoservis 1000 s.r.o.

Pivovarská 508, Jarošov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Zabýváme se opravou osobních a dodávkových vozidel, výjimečně nákladních. Současně provádíme veškeré služby pneuservisu. Příprava vozidel na STK, laserová geometrie, výměna autoskel, odtah vozidel, ekologická likvidace vozidel. Jsme certifikovaným členem APM Automotive s.r.o. - auto profiteam.…

7MADOIL s.r.o.2 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(16)
Sovadinova 841/10, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Společnost MADOIL s.r.o. zabezpečuje dodávky olejů, maziv, speciálních produktů nejen pro drobné odběratele, ale především pro průmyslové závody a dopravní firmy. Specializací společnosti je poskytovat odběratelům kompletní tribotechnický servis včetně filtrace a aditivace olejů, elektrické a…

8VESELÝ ZNOJMO, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(17)
Dobšická 3698/40, Znojmo Bezdlužná

Velkoobchodní prodej průmyslových motorových olejů, mazacích tuků, asfaltových výrobků, autochemie, tmelů a filtrů. Jsme autorizovaným prodejcem zboží firem Paramo, Castrol, Repsol a DF Partner. Zajišťujeme poradenskou činnost, rozbory maziv, likvidace použitých maziv a rozvoz.

9T.E.A. TECHNIK s.r.o.

Vintrovna , Popůvky Bezdlužná

Dodáváme kvalitní lineární vedení a pohony, vodící tyče i převodovky. Prodáváme řemeny, řemenice, řetězy, řetězová kola, trapézové šrouby, ozubená kola a hřebeny, spojky, Hepco, Hiwin, aktuátory.

10AUTODÍLY KELBL s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(124)
Sušilova 77, Hrušovany u Brna Bezdlužná

Velkoobchod s autodíly a příslušenstvím pro nákladní, osobní vozidla i autobusy převážně značek Avia, Daf, Iveco, Liaz, Man, Mercedes, Renault, Scania, Tatra, Volvo.


Převodovky, převodovka – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Převodovky, převodovka v lokalitě Morava – detailní popis

Převodovky mají za úkol přenášet točivý moment od motoru, měnit točivý moment, měnit otáčky výstupní hřídele převodovky, měnit smysl otáčení výstupní hřídele převodovky a umožnit motoru běh naprázdno (přerušit přenos točivého momentu). Mezi části převodovky patří: skříň převodovky, vlastní převody, řadicí ústrojí, pojistné a zajišťovací zařízení, pomocný převod, přídavné převody a volnoběžka. 

Základní druhy automobilových převodovek

  • Manuální převodovky – označují se jako manuální kvůli tomu, že rozpojování spojky a změnu převodového stupně provádí řidič sám. Manuální převodovky obsahují čelní ozubená kola. Řazení se zprostředkovává pomocí zubové spojky se synchronizací, nebo bez synchronizace. Podle počtu úrovní, kde úroveň je definovaná jako přenos výkonového toku z jedné hřídele na další, se dělí na jednoúrovňové a dvouúrovňové. 
  • Automatické převodovky – tento typ převodovky mění převodové stupně automaticky. Usnadňují obsluhu vozidla, jelikož řidič nemusí ovládat spojkový pedál ani řadicí páku. Na automatické převodovky je kladena řada požadavků, mezi které patří: zajištění plynulého rozjezdu a řazení převodových stupňů, v závislosti na zatížení motoru a rychlosti automobilu zařazení požadovaného převodového stupně, schopnost prudkého zrychlení automobilu a parkování zablokováním převodového ústrojí. 

K uživatelsky nejpřijatelnějším převodovkám patří hydrodynamické automatické převodovky, kdy řidič může zasahovat do řízení převodovky manuálně pomocí volicí páky. Řidič má na volicí páce k dispozici tyto polohy: P (park/parkování), R (reverse/zpětný chod), N (neutral/neutrál) a D (drive/normální chod).