Plechová kola, disky – Morava

Potřebujete nové disky pro váš vůz a přemýšlíte, které budou ty pravé? S plechovými disky jistě nešlápnete vedle, jelikož vynikají řadou výhod. Jsou ideální v zimních měsících a pro řidiče začátečníky. Prodejci plechových disků v lokalitě Morava.

1–10 firem z 55 nalezených Filtry

1Rovigo Transit, s.r.o. - Pneu-Kvalitne.cz1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(138)
Viniční 3067/240, Brno - Židenice Bezdlužná

On-line prodej pneumatik, litých kol, plechových disků, autobaterií a příslušenství.

2PneuCars spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Oblekovice 361, Znojmo-Oblekovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Kompletní osobní a nákladní pneuservis. Prodej nových pneumatik, duší a límců. Prodej plechových a alu disků, opravy disků, opravy pneumatik. Výměnu pneumatik provádíme i na počkání.

3Pneuservis Poláček, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Nádražní 906 , Ždánice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme pneumatiky a výfuky. Nabízíme repase a opravy strojního vybavení pneuservisu. Již 20 let Vám nabízíme kompletní služby pneuservisu a autoservisu.Další naší činností je prodej pneumatik, litých i plechových disků, ozdobných krytů kol, duší, autobaterií, autolékáren, filtrů, žárovek,…

4Bartoš Zdeněk - Pneuservisy

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Lipová 676, Vranovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vedeme kvalifikovaný pneuservis, kde Vás rádi obsloužíme ať se Vám kolo poškodí, či pouze chcete zkrášlovat svůj vůz. kola přece dělají auto. Také Vám zajistíme základní servisní služby, jako kontrolu a výměnu brzdových destiček, výměny tlumičů či výfuků a spoustu dalších služeb.

6Pneuservis Bílý & syn s.r.o.

1.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Kamenice 747/2, Brno-Bohunice Bezdlužná

Provoz pneuservisu, rychloservisu, čerpací stanice a tlakové myčky vozidel. Prodej nových pneumatik, disků kol, provozních náplní, akumulátorů, autokosmetiky a náhradních dílů.

7Prát Václav

4.7
★★★★★
★★★★★
(40)
Kaštanová 477/72, Brno-Brněnské… Bezdlužná

Prodej a výkup mírně jetých pneu, nových pneu předních světových značek jak na osobní, dodávková auta i motocykly. Dále jeté i nové plechové disky, litá kola a příslušenství. Nabízíme i opravu a lakování litých kol.

8Doleček Rudolf1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Koliště 276/59, Brno-Zábrdovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme a uskladňujeme pneumatiky, plechové a lité disky, provádíme servisní práce a opravy litých kol. Existujeme již od roku 1998 a Vaše spokojenost je pro nás hlavním cílem. O pneumatikách a servisních prací toho víme hodně.

9Becard Trade, s.r.o.- PNEU4CAR.CZ

Máme mnohaleté zkušeností z oblasti managementu u předních světových výrobců pneumatik. Máme kontakty přímo na výrobce pneumatik, od kterých získáváme nové a odborné informace. Prodej pneumatik, disků či olejů a provozních kapalin.

10Autoopravna - Rylka Radek

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bratislavská 450/36, Podivín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuji autoservis a pneuservis. Nabízím autodiagnostiku, prohlídky vozidel, karosářské práce a odtah vozidel. Prodávám náhradní díly, autoalarmy, doplňky, pneumatiky, disky, lepidla, chemii a povinnou výbavu. Půjčuji náhradní vozidlo po čas opravy. Další služby: Nonstop pohotovost.


Plechová kola, disky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Plechová kola, disky v lokalitě Morava – detailní popis

Plechové disky jsou hovorovým výrazem pro ocelové disky, respektive ocelová kola. Všechny tyto pojmy znamenají to samé, ale nejvíce se užívá název plechové disky. Jsou ideálním řešením pro řidiče začátečníky, jelikož jsou oproti jiným typům kol odolnější vůči mechanickému poškození při neopatrných nárazech do obrubníků. Ideální jsou také v zimních měsících, protože jsou těžší než jiná kola. Těžší kola totiž zvyšují přilnavost a manipulaci. Kontaktní síly mezi kolem a vozovkou jsou tak vyšší. Plechovým kolům v zimě nevadí ani sníh. A pokud se stane, že přes zimu trochu zreznou, není nic jednoduššího, než je nechat přebrousit a znovu nalakovat. Velkou výhodou plechových disků je, že zvyšují bezpečnost jízdy. Jejich konstrukce a poklice totiž znemožňují proniknutí kamínků, posypové soli apod. do brzdového systému. Motoristé plechové disky upřednostňují především kvůli nízké ceně, která je např. oproti litým kolům poloviční. 

Plechová kola mají i své nevýhody. Kvůli své těžší hmotnosti snižují zrychlení vozu, prodlužují brzdnou dráhu a zvyšují spotřebu. 

Jak vybrat plechové disky?

Rozměry disků pro váš vůz jsou uvedeny v technickém průkazu. Správný rozměr lze také určit podle následujících parametrů.

  • Šířka disku – udává se v palcích.
  • Průměr disku – musí být shodný s průměrem pneumatiky. Udává se v palcích.
  • ET (zális) disku – určuje vzdálenost mezi rovinou procházející středem disku a rovinou dosedací plochy disku na brzdový kotouč nebo buben. Udává se v milimetrech. ET může mít kladné i záporné hodnoty. Čím větší je ET, tím je kolo více ponořeno do blatníku. A naopak čím je ET menší, tím kolo více vystupuje z blatníku. 
  • Rozteč šroubů disku – udává počet děr pro šrouby a průměr roztečné kružnice v milimetrech.
  • Středový otvor disku – každý výrobce používá jinou velikost. Udává se v milimetrech. V technickém průkazu tento údaj chybí.