Fekální vozy, cisterny - prodej – Morava

Fekální cisterny se používají hlavně na silnicích, a tak při jejich nákupu je důležité brát v úvahu rozměry stroje, velikost brzd, kvalitu pneumatik a počet náprav v souladu s objemem nádrže. Přehled prodejců fekálních cisteren v lokalitě Morava.

1–7 firem z 7 nalezených Filtry

1ROISS, spol. s r.o.- jeřábnické práce

Provoz vrakoviště, prodej použitých náhradních dílů na vozidla TATRA 815 a 148. Servis, náhradní díly, výměnné středisko autoagregátů, autodoprava vozidly Tatra, sklápěcí vozy. Přepravujeme sypké hmoty, písek. Odvážíme fekálie. Kropení vozovek.

2Iva Rudá- FEKO

3.9
★★★★★
★★★★★
(3)
Tyršova 274, Zdounky Bezdlužná

Čištění a odvoz fekálií, odpadních a tukových jímek a ekologická likvidace odpadu, odstranění nečistot z dešťových výpustí a kanálů. Podrobnější informace naleznete na našich webových stránkách.

3Lakomý Ivan - Vývěvy

Vápenice 240, Konice Bezdlužná

Generální opravy vývěv, fekálních vozů, malotraktorů a motorů.

4Minařík Miroslav, Ing.

Provádíme sanace a průzkumy zemin i vod a poskytujeme ekologické poradenství či likvidaci odpadů.Zabýváme se i výrobou plastových jímek. Vypracování geologických podkladů.

5SMKD Morava s.r.o.

Provozujeme kontejnerovou a cisternovou dopravu. Provádíme odvoz fekálií a odpadového materiálu, přepravu pohonných hmot atd. Dále se zaměřujeme na zemní a výkopové práce.

6Lysoněk Martin

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Částkov 11, Částkov
Otevřeno do 14:30
Bezdlužná

Nabízíme výkup kovového odpadu či odvoz a ekologickou likvidaci autovraků, Nabídka odvozu fekálií vozidlem PV3S o objemu 4m3. Dále provoz autodopravy a pronájem autojeřábu. Provádíme zemní a výkopové práce či nabízíme výrobu a prodej palivového dříví.

7POL-AGRO TRADING ZT s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(66)
Palkovická 2393, Frýdek-Místek,…
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Komunální, transportní a zahradní technika, fekální vozy. Dále sněhové radlice a pluhy, zametací kartáče, sněhové frézy, zadní radlice, příkopové mulčovače, sypače komunikací i návěsy, přívěsy, přepravníky, traktory, žací stroje, krmné vozy, napáječky a speciální cisterny.


Firmy v dalších lokalitách


Fekální vozy, cisterny - prodej v lokalitě Morava – detailní popis

Fekální cisterny jsou vysoce výkonné zemědělské stroje, které využívají velké i malé zemědělské podniky. Lidově se fekální vůz nazývá hovnocuc nebo fekál. Fekální cisterny se používají všude tam, kde není kanalizace. Používají se k převozu splašků z odpadních jímek (septiků, žump), fekálií, kejdy a vody. Předchůdcem fekálních cisteren byla lejta. Jednalo se většinou o dřevěnou nádrž, která byla tažená koňmi. Neměla žádné čerpadlo, a tak se musela plnit ručně za pomoci různých nádob.

Nástavbu fekální cisterny tvoří tlaková nádrž, která je vybavena sacím čerpadlem. Toto čerpadlo vytváří v nádrži podtlak, a tak je čerpaná kapalina násávána do nádrže rozdílem atmosférického tlaku a podtlaku v nádrži. Součástí vybavení nádrže je pojistný ventil. Nádrž může být namontována na podvozku nákladního automobilu nebo je ve formě přívěsu bez vlastního pohonu. Pokud je namontována na podvozku nákladního automobilu, pak je čerpadlo poháněno motorem tohoto automobilu. V případě, že se jedná o přívěs bez vlastního pohonu, je přívěs tahán za traktorem a čerpadlo je poháněno tímto traktorem. Mezi výbavu cisteren patří: osvětlení, oje, stavoznaky, zadní víko, vývěvy, nápravy kol, brzdy, kola a blatníky. 

Moderní fekální cisterny bývají vybaveny kombinovanou nástavbou. To znamená, že mimo nádrže na fekálie disponují i nádrží na čistou vodu, kterou lze využít na proplachování kanalizačních potrubí prostřednictvím vysokotlakého čerpadla. Fekální cisterny mívají i recyklační nástavbu, ve které je odpadní voda z nádrže na fekálie filtrována a dále se využívá jako voda na čištění potrubí.