Elektrony, alu kola – Morava

Přemýšlíte, že vyměníte plechové disky za litá kola? Každá kola mají své výhody i nevýhody. Litá kola oproti plechovým diskům vynikají svým vzhledem, vyšší odolností, nižší hmotností a lepším odvodem tepla od brzd. Prodejci alu kol v lokalitě Morava.

1–10 firem z 442 nalezených Filtry

1TURBOSOL SERVIS, spol. s r.o.4 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(161)
Kšírova 682/246, Brno – Horní…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Jsme spolehlivý dodavatel brzdových systémů a elektronických řídicích systémů pro užitková a osobní vozidla. Dodáváme náhradní díly WABCO, HALDEX, KNORR-BREMSE, KÖGEL, SCHMITZ, SCHWARZMÜLLER. Mezi naše další služby patří servis nákladních vozidel. Jsme autorizovaný servis FORD Trucks.

2Ložiska VILIM spol. s r.o.2 pobočky

2.2
★★★★★
★★★★★
(21)
Hamerská 728/21, Olomouc-Holice
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Zabýváme se prodejem ložisek, řetězů, řemenů včetně klínových řemenů, gufer a hydraulických těsnění od renomovaných výrobců. Na všechen tento sortiment máme autorizované zastoupení. Poskytujeme i mnoho servisních služeb – montáž a demontáž ložisek, vibrodiagnostika, optická ustavování atd.

3ELTOM, s.r.o.

3.7
★★★★★
★★★★★
(15)
Oběžná 163/19, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Hlavní činnost společnosti je zejména projektová příprava staveb, elektromontážní práce, výroba rozváděčů nízkého napětí a baterií, kabelů a vodičů, výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů, výroba, instalace a opravy elektronických zařízení, provádění jednoduchých a drobných…

4IVK, spol. s r.o.2 pobočky

Bratislavská 7, Hustopeče u Brna
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Půjčujeme a prodáváme nářadí pro řemeslníky a kutily - vrtačky, brusky, kladiva, pily, sekačky, křovinořezy, zahradní traktory a další. Poskytujeme záruční a pozáruční servis. Půjčovna nářadí je součástí každé prodejny.

5ONIO s.r.o. - nářadí3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(17)
Družstevní 84/15, Ostopovice

Internetový prodej hobby i profi nářadí pro kutily a řemeslníky. Nabízíme elektrické nářadí, vrtačky, aku-šroubováky, pily, pistole, utahováky, brusky, frézy, vysavače, parní čističe, elektrocentrály, kompresory a svářecí techniku.

6Antonín Pexa- AP diesel servis

Provádíme veškerý servis a opravy motorů CUMMINS. Prodej náhradních dílů, kompletní sortiment filtrů FLEETGUART. Diagnostika elektronicky řízených motorů CUMMINS - AVIA, DAF.

7CHEROKEE CARS, s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(47)
Nádražní, Hrušovany nad…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a výkupem ojetých osobních a užitkových vozů. Součástí našich služeb je také dovoz vozů na objednávku, zajištění servisu a oprav vozidel, příprava vozů na pravidelnou STK a EK. Dále nabízíme možnost financování vozu a pojištění.

8O.S.E. Security Consulting, s.r.o.4 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(17)
Plucárna 3560/1, Hodonín Bezdlužná

Bezpečnostní agentura poskytuje komplexní bezpečnostní služby. Nabízíme ostrahu firem a domácností, fyzickou ostrahu, ostrahu vozidel a knihy jízd a ostatní bezpečnostní služby. Provádíme každodenní kontroly zásahovou jednotkou. Zajišťujeme služby na míru. Kontaktujte nás!

9Rus Milan-DETEC

4.9
★★★★★
★★★★★
(48)
Máchalova 356/5, Brno-Starý Lískovec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Jsme autorizovaný distributor firmy Jablotron pro jižní Moravu. Nabízíme elektronické zabezpečení vozidel, objektů, EZS, bezdrátové a GMS alarmy a přenosy. Dále nabízíme autoalarmy, kamery, kamerové systémy CCTV, zámky zpátečky Defend. Vše skladem.

10Vašíček Martin- Autodoplňky V&V

4.7
★★★★★
★★★★★
(67)
Kociánka 10/24, Brno-Sadová Bezdlužná

Prodej a montáž mechanického a elektronického zabezpečení vozidel. Montáže alarmů Jablotron, motoalarmů, aurádií, mutimédií, střešních oken Autotek, parkovacích systémů a tažných zařízení. Nabídka aut a GSM doplňků, lokalizací GSM-GPS, HF sady. Mechanické zabezpečení značek Construct a Defend Lock.…


Elektrony, alu kola – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Elektrony, alu kola v lokalitě Morava – detailní popis

Elektrony, alu kola nebo alu disky jsou všechno stejná hovorová označení pro litá kola. Jedná se o kola ze slitiny hliníku a dalších lehkých kovů. Jako alu kola se označují kvůli vysokému podílu hliníku. Při výrobě se odlévají jako jeden kus a v závěrečné části výroby se na ně nanáší vrstva ochranného laku. V některých případech lze narazit na označení litinová kola. Jedná se však o špatné označené, jelikož z litiny se kola nevyrábějí. Tímto špatným označením se obvykle myslí litá kola. Alu kola lze zakoupit jak originální, tak neoriginální. 

Výhody a nevýhody alu kol oproti plechovým diskům

Mezi výhody alu kol oproti plechovým diskům patří estetický vzhled, nižší hmotnost, vyšší odolnost proti deformacím a lepší odvod tepla od brzd. Alu kola jsou výhodná také proto, že snižují spotřebu paliva. K jejich nevýhodám patří vyšší pořizovací cena a nutnost častějšího čištění. Jejich estetický vzhled může být i nevýhodou, jelikož může lákat zloděje. V zimních měsících jsou vhodné především plechové disky, jelikož alu kola jsou v těchto měsících náchylnější na poškození laku.

Značení alu kol

Alu kola se značí kombinací několika čísel a znaků, která uvádějí šířku ráfku v palcích, označení tvaru profilu ráfku, průměr ráfku kola v palcích, počet děr, průměr roztečné kružnice děr a zális.

  • ET – je označení pro zális kola do podběhu. ET udává, jak je alu kolo zapuštěné dovnitř vozidla nebo vysunuté ven z vozidla. Hodnota ET se udává v milimetrech. Čím větší je ET, tím je kolo více schováno v podběhu (zapuštěné dovnitř) a čím menší je ET, tím kolo více vystupuje ven z podběhu (vystupuje z blatníků).
  • PCD – neboli rozteč. Určuje počet děr pro šrouby na uchycení kola a vzdálenost dvou protilehlých děr.
  • CB – neboli středový otvor. Tento rozměr udává, zda se jedná o přesně vrtaná nebo univerzální kola. Udává se v milimetrech.