Disky a kola pro automobily – Morava

Vybíráte kola pro váš vůz? Pak vybírejte pečlivě, jelikož kola spolu s pneumatikou jsou jedinou částí vozu, která vůz spojuje s vozovkou. Musí mít potřebnou pružnost, pevnost a vyváženost, aby nedošlo ke kmitání. Prodejci disků a kol v lokalitě Morava.

1–10 firem z 476 nalezených Filtry

1EUROvrak s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(547)
Holubice 127, Holubice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná Ověřená

Jsme největší autovrakoviště na Moravě. Zabýváme se ekologickou likvidací automobilů, prodejem ojetých automobilů, prodejem náhradních dílů, výkupem havarovaných automobilů a pneuservisem. Likvidaci starých automobilů a autovraků provádíme zdarma.

2ROLOMATIC KARLAK s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(17)
Holická 1093/31d, Olomouc
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální služby v oblasti automobilového průmyslu. Provozujeme autolakovnu, karosárnu, autoservis, pneuservis a odtahovou službu. Součástí našich služeb je příprava a provedení STK a řada dalších služeb.

3KOVOKON Popovice s.r.o.

3.6
★★★★★
★★★★★
(5)
Na Záhonech 1072, Kunovice Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se CNC kovoobráběním, CNC soustružením, CNC frézováním, CNC broušením a povrchovými úpravami, jako je lakování, zinkování a tryskání. Hledáme kolegy do našeho týmu. Více informací naleznete na našem webu v sekci Kariéra.

4Ložiska VILIM spol. s r.o.2 pobočky

2.3
★★★★★
★★★★★
(16)
Hamerská 728/21, Olomouc - Holice
Otevřeno od 7:00
Ověřená

Zabýváme se prodejem ložisek, řemenů, řetězů, gufer a hydraulických těsnění od renomovaných výrobců. Na všechen tento sortiment máme autorizované zastoupení. Poskytujeme i mnoho servisních služeb – montáž a demontáž ložisek, vibrodiagnostika, optická ustavování atd.

5Lužný Tomáš - TOM SERVIS

Tovární 219, Jeseník
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Údržba a opravy automobilů, měření emisí, příprava vozů na STK.

6Autoservis 1000 s.r.o.

Pivovarská 508, Jarošov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se opravou osobních a dodávkových vozidel, výjimečně nákladních. Současně provádíme veškeré služby pneuservisu. Příprava vozidel na STK, laserová geometrie, výměna autoskel, odtah vozidel, ekologická likvidace vozidel. Jsme certifikovaným členem APM Automotive s.r.o. - auto profiteam.

7Auto Šindler s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(60)
Slaměníkova 842/21, Brno-Maloměřice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Dovážíme a prodáváme vozy se zárukou, převážně značky Ford. Nabízíme služby autobazaru a autoservisu všech značek. Zajistíme STK i ME, přihlášení vozu, pojištění, leasing, klempířské a lakýrnické práce. Provádíme servis vozů Ford, geometrii a diagnostiku aut.

8VENAMO s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(60)
Zámecká 7, Veselí nad Moravou
Otevřeno od 8:00

Prodáváme náhradní díly na osobní automobily a díly pro tuning vozidel. Provozujeme specializovaný autoservis a pneuservis. Provádíme opravy, diagnostiku a geometrii aut. Dále montujeme klimatizace a prodáváme pracovní oděvy. Obraťte se na nás!

9Urbánek Jiří - Auto Moto Centrum Urbánek

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Čsl. armády 1323/21, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se provozem autoservisu a pneuservisu. Nabízíme lakýrnické a karosářské práce. Prodáváme oleje a maziva. Hledáme kvalifikovaného automechanika a autolakýrníka.

10EUROSERVIS SMRČKA

3.6
★★★★★
★★★★★
(1)
Nádražní 287/20, Mohelnice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Máte poškozený automobil? Svěřte jej k nám do opravy. V Mohelnici, nedaleko Litovle a Zábřehu, se o něj postará zkušený tým automechaniků. Opravujeme a servisujeme převážně osobní vozy značek ŠKODA, VW, SEAT, AUDI, ale samozřejmě k nám můžete přijet na opravu i s vozy dalších značek. Zajišťujeme…


Firmy v dalších lokalitách


Disky a kola pro automobily v lokalitě Morava – detailní popis

Automobilová kola se skládají z kol a pneumatik. Jejich úkolem je nést hmotnost vozidla, přenášet na vozovku hnací moment, doplňovat pružící systém vozidla, přenášet na vozovku brzdný moment prostřednictvím brzd a udržovat vozidlo v daném směru jízdy. Automobilová kola jsou přišroubovaná k hlavám kol na koncích náprav. Skládají se z ráfků, které jsou opatřeny na obvodu vysokotlakými plášti (pneumatikami) a umožňují přenos sil mezi vozidlem a vozovkou. K hlavám kol jsou připevněny kolovými šrouby disky. Středění disků na šroubech, za pomoci kolových matic nebo podložek, umožňuje snadnou demontáž kola. Větší bezpečnost šroubovému spoji dává středění disků na hlavách kol. Demontáž takového kola je však náročnější. 

Druhy kol

Vozidlová kola jsou složena ze středních nosných částí a ráfků. Podle několika konstrukcí středních nosných částí kol je lze rozdělit na kola disková, paprsková, hvězdicová a drátová. 

  • Disková kolapro velkoseriovou výrobu osobních automobilů se používají zejména ocelová disková kola. Skládají se ze dvou částí, a to z ráfku, což je prstencová profilovaná část nesoucí pneumatiku a z disku nebo kotouče kola, který slouží jako spojovací část mezi nábojem a ráfkem kola. Pokud se jedná o plechová kola, tak ty vynikají svou nízkou cenou a ideálním použitím v zimních měsících. V porovnání s litými disky jsou málo tuhé a méně vzhledné. 
  • Paprsková kola – jedná se o kola z lehkým slitin, která se vyrábějí převážně ze slitin hliníku a hořčíku. Oproti oceli mají nižší pevnost. Jsou vysoce přesná a díky tomu vynikají neházivostí v porovnání s ocelovými disky kol. 
  • Hvězdicová kola – jejich konstrukce je podobná diskovým kolům, avšak disk je nahrazen hvězdicí. Kola jsou lehká, jelikož jsou lisována z tenkého ocelového plechu. 
  • Drátová kolav dnešní době se jedná o zastaralou konstrukci, která se používá pouze výjimečně.