Disky a kola pro automobily – Morava

Vybíráte kola pro váš vůz? Pak vybírejte pečlivě, jelikož kola spolu s pneumatikou jsou jedinou částí vozu, která vůz spojuje s vozovkou. Musí mít potřebnou pružnost, pevnost a vyváženost, aby nedošlo ke kmitání. Prodejci disků a kol v lokalitě Morava.

1–10 firem z 448 nalezených Filtry

1CORA Bohemia, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(9)
Velká nad Veličkou…, Velká nad Veličkou
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se dodávkami kvalitních pneumateriálů více jak 20 let. Dodáváme pneumatiky, duše do pneumatik, opravné materiály pro duše a pláště, kolové šrouby, velomateriál, nářadí pro autodílny a pneuservisy a mnoho dalšího.

2EUROvrak s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(595)
Holubice 127, Holubice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Jsme největší autovrakoviště na Moravě. Zabýváme se ekologickou likvidací automobilů, prodejem ojetých automobilů, prodejem náhradních dílů, výkupem havarovaných automobilů a pneuservisem. Likvidaci starých automobilů a autovraků provádíme zdarma.

3ROLOMATIC KARLAK s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(24)
Holická 1093/31d, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální služby v oblasti automobilového průmyslu. Provozujeme autolakovnu, autokarosárnu, autoservis, pneuservis a odtahovou službu. Součástí našich služeb je příprava a provedení STK a řada dalších služeb.

4Ložiska VILIM spol. s r.o.2 pobočky

2.2
★★★★★
★★★★★
(21)
Hamerská 728/21, Olomouc-Holice
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Zabýváme se prodejem ložisek, řetězů, řemenů včetně klínových řemenů, gufer a hydraulických těsnění od renomovaných výrobců. Na všechen tento sortiment máme autorizované zastoupení. Poskytujeme i mnoho servisních služeb – montáž a demontáž ložisek, vibrodiagnostika, optická ustavování atd.

5Kaděrka Radim – PRICNIKY.CZ

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Hlavní 212/64, Kylešovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem autopříslušenství. Nabízíme vám střešní nosiče, příčníky, autoboxy, nosiče kol, nosiče lyží, tažná zařízení a pomůcky na upevnění nákladu. Provozujeme půjčovnu střešních nosičů pro osobní a dodávková vozidla.

6Lužný Tomáš - TOM SERVIS

Tovární 219, Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Údržba a opravy automobilů, měření emisí, příprava vozů na STK.

7AGREGA, a.s.

4.4
★★★★★
★★★★★
(133)
Polní 46, Bludov Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem a autorizovaným servisem vozů Peugeot a Citroën. Provozujeme také autorizovaný servis Bosch pro vozidla všech značek. Mezi naše další služby patří opravy autoagregátů. Kontaktujte nás!

8Auto Šindler s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(71)
Slaměníkova 842/21, Brno-Maloměřice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Dovážíme a prodáváme vozy se zárukou, převážně značky Ford. Nabízíme služby autobazaru a autoservisu všech značek. Zajistíme STK i ME, přihlášení vozu, pojištění, leasing, klempířské a lakýrnické práce. Provádíme servis vozů Ford, geometrii a diagnostiku aut.

9VENAMO s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(72)
Zámecká 7, Veselí nad Moravou
Dnes už má zavřeno

Prodáváme náhradní díly na osobní automobily a díly pro tuning vozidel. Provozujeme specializovaný autoservis a pneuservis. Provádíme opravy, diagnostiku a geometrii aut. Dále montujeme klimatizace a prodáváme pracovní oděvy. Obraťte se na nás!

10Autoservis 1000 s.r.o.

Pivovarská 508, Jarošov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se opravou osobních a dodávkových vozidel, výjimečně nákladních. Současně provádíme veškeré služby pneuservisu. Příprava vozidel na STK, laserová geometrie, výměna autoskel, odtah vozidel, ekologická likvidace vozidel. Jsme certifikovaným členem APM Automotive s.r.o. - auto profiteam. Nově…


Firmy v dalších lokalitách


Disky a kola pro automobily v lokalitě Morava – detailní popis

Automobilová kola se skládají z kol a pneumatik. Jejich úkolem je nést hmotnost vozidla, přenášet na vozovku hnací moment, doplňovat pružící systém vozidla, přenášet na vozovku brzdný moment prostřednictvím brzd a udržovat vozidlo v daném směru jízdy. Automobilová kola jsou přišroubovaná k hlavám kol na koncích náprav. Skládají se z ráfků, které jsou opatřeny na obvodu vysokotlakými plášti (pneumatikami) a umožňují přenos sil mezi vozidlem a vozovkou. K hlavám kol jsou připevněny kolovými šrouby disky. Středění disků na šroubech, za pomoci kolových matic nebo podložek, umožňuje snadnou demontáž kola. Větší bezpečnost šroubovému spoji dává středění disků na hlavách kol. Demontáž takového kola je však náročnější. 

Druhy kol

Vozidlová kola jsou složena ze středních nosných částí a ráfků. Podle několika konstrukcí středních nosných částí kol je lze rozdělit na kola disková, paprsková, hvězdicová a drátová. 

  • Disková kolapro velkoseriovou výrobu osobních automobilů se používají zejména ocelová disková kola. Skládají se ze dvou částí, a to z ráfku, což je prstencová profilovaná část nesoucí pneumatiku a z disku nebo kotouče kola, který slouží jako spojovací část mezi nábojem a ráfkem kola. Pokud se jedná o plechová kola, tak ty vynikají svou nízkou cenou a ideálním použitím v zimních měsících. V porovnání s litými disky jsou málo tuhé a méně vzhledné. 
  • Paprsková kola – jedná se o kola z lehkým slitin, která se vyrábějí převážně ze slitin hliníku a hořčíku. Oproti oceli mají nižší pevnost. Jsou vysoce přesná a díky tomu vynikají neházivostí v porovnání s ocelovými disky kol. 
  • Hvězdicová kola – jejich konstrukce je podobná diskovým kolům, avšak disk je nahrazen hvězdicí. Kola jsou lehká, jelikož jsou lisována z tenkého ocelového plechu. 
  • Drátová kolav dnešní době se jedná o zastaralou konstrukci, která se používá pouze výjimečně.