Díly řízení – Morava

Žádný vůz se neobejde bez řízení. Účelem systému řízení je změnit úhel předních kol vozu, aby řidič mohl změnit směr jízdy. V osobních vozech se využívá několik typů řízení – hřebenové, maticové a šnekové. Přehled prodejců dílů řízení v lokalitě Morava.

1–10 firem z 42 nalezených Filtry

1Antonín Pexa- AP diesel servis

Provádíme veškerý servis a opravy motorů CUMMINS. Prodej náhradních dílů, kompletní sortiment filtrů FLEETGUART. Diagnostika elektronicky řízených motorů CUMMINS - AVIA, DAF.

2GRANDE s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(18)
Cézavy 627, BLUČINA
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Jsme autodoprava s dlouholetou tradicí působící na trhu více než 23 let. Hlavní náplní naší činnosti je vnitrostátní, mezinárodní a chladírenská doprava: pick-up, dodávková, nákladní, osobní a autobusová autodoprava, dále také, půjčovna a prodej obytných vozů a karavanů, auto-pneu servis, čištění…

3JKZ BUČOVICE, a.s.

4.2
★★★★★
★★★★★
(11)
Ždánská 210, Bučovice-Kloboučky

Prodáváme nástrojovou ocel a emulzní oleje. JKZ Bučovice a.s. patří mezi největší servisní centra specializující se na dodávky nástrojových a speciálních ocelí. Provozujeme velkoobchod.

4AUTO P & K, s.r.o.

Rakvice 853, Rakvice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Naším oborem jsou opravy benzinových a naftových motorů, opravy brzd a podvozků, čištění klimatizace, příprava a zajištění STK, příprava na měření emisí.

6Králík Petr - autoservis

4.8
★★★★★
★★★★★
(15)
Za Špicí 129, Staré Město Bezdlužná

Nabízíme služby pro provoz a údržbu téměř všech značek osobních a dodávkových vozidel. Zajišťujeme autodiagnostiku, přípravu na STK, pneuservis, karosářské práce, certifikovanou likvidaci autovraků. Provádíme opravy a výměny bouraných dílů, výměny výfuků, tlumičů, čepů řízení, opravy motorů.

7mihocar s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(78)
Luční čtvrť 1824, Staré Město Bezdlužná

Prodáváme autodíly nové originální, použité originální, repasované všech značek, především Audi, Škoda a Volkswagen. Provozujeme e-shop kde nabízíme zboží od předních světlometů a sání, přes řídící jednotky a spojky, až po tažná zařízení a doplňky interiéru.Skladem je k dispozici přes 80 000 dílů.

8AUTO SIVÍK s.r.o.

Náves 426, Zlín Bezdlužná

Specializujeme se na velkoobchodní a maloobchodní prodej náhradních dílů pro automobily a motocykly. Motodíly se můžete objednat přes náš internetový obchod, ale také přímo na naší kamenné prodejně Auto-moto Sivík Zlín.

9Haščáková Marie - internetový prodej autodílů

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Bánov 697, Bánov Bezdlužná

Nabízíme internetový prodej autodílů se specializací na motorové, podvozkové a brzdové ústrojí automobilů. Dále v našem sortimentu naleznete opravné sady na klapky, repasované řízení, autodoplňky a nářadí. Dodáváme výrobky od známých výrobců SKF, INA, BREMBO, MEYLE, SNR a dalších.

10AGROSERVIS JAN BOHÁČ

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Šlechtitelů 636/6, Olomouc Bezdlužná

Opravy zemědělské a stavební techniky. Opravy agregátů pro stavební, zemědělskou a manipulační techniku a autodopravu. Prodej provozních kapalin, olejů a maziv.


Díly řízení – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Díly řízení v lokalitě Morava – detailní popis

Řízení je nedílnou součástí každého automobilu, jelikož musí zajistit natočení kol do rejdu (změna směru jízdy), natočení kol takovým způsobem, aby každé z nich opisovalo daný poloměr zatáčení a v neposlední řadě zvětšit silový moment při ovládání a tím zmenšit ovládací sílu na volant. 

Řízení se skládá z těchto částí: hřídel volantu, převodovka řízení, hlavní páka řízení, řídicí tyč, spojovací řídicí tyč a řídicí páka spojovací tyče. 

Druhy řízení automobilu

Podle způsobu ovládání

  • Přímé ovládání – působí na něj pouze síla řidiče
  • Posilové ovládání – síla řidiče je doplňována posilovačem řízení

Podle druhu ovládacího prvku

  • Volantové – ovládané za pomoci volantu
  • Řidítkové – ovládané za pomoci řídítek (dvouramenné páky)
  • Pákové – ovládané za pomoci ruční (jednoramenné) páky

Podle druhu převodu 

  • Hřebenová převodovka – skládá se z hřebenové (ozubené) tyče a ozubeného pastorku. Její výhodou je přesné řízení, konstrukční jednoduchost a to, že nevyžaduje seřizování. Hřebenová převodovka má i nevýhodu a tou je přenos rázů do řízení.
  • Maticová převodovka – matice se při otáčení šroubu pohybuje po závitu šroubu. Přes kulisu se její pohyb převádí na hlavní páku řízení. K jejím výhodám patří velký silový převod a k nevýhodám nutnost seřizování, velké třecí odpory a složitá konstrukce. 
  • Šneková převodovka – existuje několik typů, a to s ozubeným segmentem, s kolíkem, s globoidním šnekem a s kladkou a globoidním šnekem. Vyniká velkým převodem a malou ovládací silou. K jejím nevýhodám patří nutnost seřizování a náročná výroba soukolí.