Čerpací stanice CNG – Morava

CNG jako palivo je stále oblíbenější díky své ceně a šetrnosti k životnímu prostředí. Cena za CNG je nižší než za benzín, naftu nebo LPG. Provoz vozidel CNG je navíc zvýhodněn nižšími daněmi a dotacemi. Přehled čerpacích stanic CNG v lokalitě Morava.

1–10 firem z 12 nalezených Filtry

1DAROS PLUS, s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(91)
Sladovnická 518/4, Brno-Brněnské… Bezdlužná

Přestavby vozidel na alternativní pohon LPG, CNG se zachováním tovární záruky na nová vozidla. Montáže Ethanolu E85, tažných zařízení. Měření emisí BENZÍN, LPG, CNG, DIESEL. Revize LPG, CNG. Servis vozidel - opravy motorů, seřízení systémů. Pneuservis. Čerpací stanice LPG. Možnost splátek.

2AUTOPLYN - CENTRUM spol. s r.o.

3.9
★★★★★
★★★★★
(2)
Papírenská 51, Želechovice nad… Bezdlužná

Přestavby vozidel na LPG a CNG. Revize a servis LPG, CNG zařízení. Autoservis. Pneuservis. Měření emisí benzín, plyn, diesel. Čerpací stanice na LPG.

3ALBEVA MORAVA s.r.o.

Poskytujeme služby čerpacích stanic, v Olomouci a Šterneberku. Naši zákazníci zde kromě natankování mohou využít i dobře zásobený shop,parkoviště, občerstvení a kvalifikovaný personál, vysavač, kompresor.

4STELO OIL spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Jilemnického 24/36, Olomouc Bezdlužná

Dodávky a montáž technologických zařízení. Dále i potrubních rozvodů a ocelových konstrukcí, servis a revize ČS PHM, signalizace netěsnosti pro nádrže a potrubí, čištění a vložkování nádrží na závadné látky, benzín, naftu, stavební činnost, výkopové práce. Otevřeno nonstop.

5PS REVISION s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Slavonín 428, Olomouc Bezdlužná

Čištění a revize nádrží ropných produktů. Dále i nabídka defektoskopie. Montáž, opravy a revize potrubních rozvodů. Provádění i zámečnických prací, kovovýroby. Mimo jiné dodáváme kompletní vybavení pro čerpací stanice pohonných hmot - výdejní stojany, nádrže, mycí linky a jiné.

6HTS spol. s r. o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(59)
Smetanova 2105/26b, Zábřeh
Dnes už má zavřeno

Společnost HTS spol. s r.o. se sídlem v Zábřehu na Moravě vznikla v roce 1993 a mezi její hlavní činnosti patří přestavby vozidel na alternativní pohony LPG a CNG. Od roku 1998 je společnost HTS spol. s r.o. akreditovaným výhradním dovozcem čtyř předních evropských výrobců komponentů pro…

7IGEA s.r.o.1 pobočka

Na Valše 47/3, Přívoz
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše společnost je součástí společenství firem GASCONTROL GRO a zaměřuje na výrobu, dodávky a servis technologií a komponentů pro energetiku a průmysl, dále na výrobu plastů a také zemědělskou produkci. Naší náplní v tomto významném společenství je projekční, inženýrské a konzultační služby v…

8ROTREKL s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Babice nad Svitavou…, Babice nad Svitavou Bezdlužná

Hromosvody umíme navrhnout a namontovat na všechny typy objektů. Návrh hromosvodu u nás začíná analýzou rizik dle ČSN EN 62 305-2, mimo jiné požadovanou mimo jiné vyhl. 268/2009 o technických požadavcích na stavby. V návrhu samotného hromosvodu jsme nekompromisní za účelem dosažení maximální…

9Adast Engineering s.r.o.

3.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Adamov 496, Adamov Bezdlužná

Nabízíme technologii pro provozovatele čerpacích stanic a skladů pohonných hmot. Firma se zabývá výstavbou a rekonstrukcí čerpacích stanic pohonných hmot, LPG, CNG, AdBlue. Dodáváme také samostatné stojany a automaty, náhradní díly, řídící systémy. Zajišťujeme servis, revize zařízení a…

10PSMONT PLUS, s.r.o.

Hlavní činností firmy PSMont Plus, s.r.o. je výstavba čerpacích stanic pohonných hmot pro benzín, naftu, zkapalněný plyn (propan/butan) a zemní plyn. Dodáváme čerpací stanice na klíč nebo jen jejich součásti, rekonstrukce či pouze projektovou dokumentaci. Společnost nezastupuje žádného výrobce…


Čerpací stanice CNG – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Čerpací stanice CNG v lokalitě Morava – detailní popis

CNG (Compressed Natural Gas) je stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo pro pohon motorových vozidel. V porovnání s benzínem, naftou nebo LPG se jedná o emisně čistší palivo. Zemní plyn je fosilní palivo, které je tvořeno převážně methanem. Jeho složení se však liší podle místa naleziště, ze kterého se těží. Kromě methanu obsahuje zemní plyn i vyšší uhlovodíky a inerty. Zemní plyn je hořlavý, nedýchatelný a lehčí než vzduch. Při úniku zemního plynu v uzavřeném prostoru hrozí riziko udušení nebo výbuchu. Oproti LPG je ale zemní plyn bezpečnější a lépe se odvětrává, jelikož je lehčí než vzduch. Bezpečnost tlakových láhví, umístěných ve vozidle jako nádrž, je na vysoké úrovni. Oproti nádržím na běžná paliva splňují láhve přísnější kritéria a disponují i větším množstvím bezpečnostních prvků. Tlakové láhve jsou navíc konstruovány takovým způsobem, aby vydržely vyšší tlak, náraz, hoření a mráz.

Síť čerpacích stanic CNG není tak rozsáhlá jako u běžných paliv. Je i méně rozsáhlejší než síť čerpacích stanic na LPG. Většina čerpacích stanic CNG se nachází v okolí krajských měst. Největší českou sítí CNG čerpacích stanic je BONETT. 

Výhody CNG

  • Šetrné k životnímu prostředí
  • Minimální množství škodlivých emisí
  • Nižší cena oproti jiným palivům
  • Nulová silniční daň
  • Tichý chod

Nevýhody CNG

  • Vyšší cena přestavby vozidla na CNG
  • Vyšší pořizovací cena vozidla na CNG
  • Menší zavazadlový prostor
  • Nutnost každoroční revize
  • Málo rozsáhlá síť čerpacích stanic