Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče – Morava

Aby jednotlivé díly a konstrukční skupiny spalovacího motoru správně fungovaly, musí být zajištěna odpovídající provozní teplota. Odpovídající teplotu zajišťuje chladicí systém, který odvádí přebytečné teplo. Prodejci autochladičů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 42 nalezených Filtry

1ADAMEC - ADRO s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(12)
Na Vrchovině 331/7, Opava,Komárov Bezdlužná Ověřená

Specializujeme se na prodej filtrů, olejů a trysek s příslušenstvím. Zaměřujeme se také na servis a dodávku náhradních dílů pro stroje jako ROPA, MERLO, RAU a další. Adtranz, Airmann, Air Maze, Akermann, Allis Chalmers, Allison, Alstom, AMC, Ammann, AP Lockheed, Arburg, Argo, Asahi, Atlas Copco…

2YNNA, spol. s r.o.

Na Zvolenci 3234/64, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Dodáváme a poskytujeme servis vývěv, dmychadel, kompresorů. Zastupujeme výrobce vývěv a dmychadel BECKER, kompresorů SAUER & SOHN, dmychadel roots ROBUSCHI, HIBON výrobce sušičů a chillerů OMI. Provádíme záruční a pozáruční autorizovaný servis. Poskytujeme poradenství. Pronajímáme náhradní…

3Kočka Robert- Opravy - montáž autodílů

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Porhajmova 1197/14, Brno-Židenice Bezdlužná

Pneuservis osobních aut. Opravy a výměny chladičů a autochladičů, svařování plastů a autoplastů. Svařování a letování hliníku.

4MAHR, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(1)
Horní Česká 524/24, Znojmo Bezdlužná

Prodáváme, opravujeme, servisujeme a instalujeme klimatizační, mrazící i chladící zařízení, ohřívačů vody, sušiček, myček nádobí, autoklimatizací.

5Procházka Libor - Autoservisy

4.9
★★★★★
★★★★★
(62)
Dlouhá 39, Veverská Bítýška Bezdlužná

Provozujeme autoservis, pneuservis a celkovou údržbu vozů. Dále zajišťujeme prodej náhradních dílů k opravě automobilů. Připravujeme vozy na pravidelné STK, které i sami realizujeme. K naší široké nabídce služeb patří také plnění klimatizací a celková diagnostika vozu.

6Petr Radkovič, s.r.o.- AUTO - MIKULOV

3.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Dukelská 1492/1, Mikulov Bezdlužná

Naším oborem je prodej nových i ojetých vozidel. Provoz autoservisu, pneuservisu a prodej náhradních dílů. Specializujeme se na prodej nových i ojetých vozidel a náhradních dílů. Provozujeme autoservis, pneuservis. Nabízíme výměnu olejů a opravy motorů.

7Podroužek Petr- AUTORADIATOR

4.9
★★★★★
★★★★★
(17)
Faměrovo náměstí 40…, Brno-Černovice Bezdlužná

Prodej autodílů pro osobní a nákladní automobily. Autochladiče, chladiče vody, vzduchu, oleje, díly klimatizace, radiátory topení, ventilátory, hadice, výparníky, kompresory, kondenzátory, sahary, termospínače, čidla.

8A PNEU s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(74)
Palackého třída 441…, Brno-Královo Pole
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodej nových pneumatik přímo od výrobce. Ocelové disky, litá kola, příslušenství, komplení služby od výměmy brzového zařízení po přípravu na stk.

9mihocar s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(78)
Luční čtvrť 1824, Staré Město Bezdlužná

Prodáváme autodíly nové originální, použité originální, repasované všech značek, především Audi, Škoda a Volkswagen. Provozujeme e-shop kde nabízíme zboží od předních světlometů a sání, přes řídící jednotky a spojky, až po tažná zařízení a doplňky interiéru.Skladem je k dispozici přes 80 000 dílů.

10Červenka plus s.r.o.

Prodáváme náhradní díly na nákladní vozy. Dále si naše firma zabývá výměnou autoagregátů se zaměřeni nejen na tradiční značky jako LIAZ, TATRA, AVIA, KAROSA, ZETOR ale i na další zahraniční výrobce.


Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče v lokalitě Morava – detailní popis

Chlazení motorů spočívá v odvádění tepla z částí motorů, která jsou při spalování paliva nadměrně ohřívaná. Tuto činnost zajišťuje chladicí systém, který přebytečné teplo odvádí ze stěn pracovního prostoru, pístu, stěny válce, hlavy motoru, ložisek a dílů rozvodového mechanismu do okolního prostředí. Správné chlazení motorů je důležité proto, aby byla udržována nejvhodnější a nejvyšší teplota, která těmto částem motoru a mazacímu oleji nejlépe vyhovuje. Chladicí systém se skládá z chladiče, čerpadla chladicí kapaliny, ventilátoru a expanzní nádoby.

Druhy chlazení

  • Chlazení vzduchem – rozlišuje se na chlazení náporové a nucené. Náporové chlazení spočívá v proudění vzduchu kolem chladicích žeber motoru, způsobeným jízdou vozidla. Nucené chlazení spočívá v proudění vzduchu, který je vháněn na chladicí žebra motoru pomocí ventilátoru nebo dmychadla.
  • Chlazení kapalinou – rozlišuje se na samočinné (termosifonové) a s nuceným oběhem chladicí kapaliny.
  • Chlazení kombinované – jedná se o chlazení vzduchem a kapalinou, nebo chlazení vzduchem a olejem.

Opravy autochladičů

Autochladiče lze opravit nejen u automobilů osobních nebo nákladních, ale i u veteránů. Oprava autochladiče zahrnuje demontáž chladiče, čištění komponent chladiče, cínování, tlakovou zkoušku a povrchovou úpravu chladiče. U autochladiče lze provést i výměnu chladicího středu, což zajistí, že jeho funkčnost i životnost bude srovnatelná s novým autochladičem.