Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče – Morava

Aby jednotlivé díly a konstrukční skupiny spalovacího motoru správně fungovaly, musí být zajištěna odpovídající provozní teplota. Odpovídající teplotu zajišťuje chladicí systém, který odvádí přebytečné teplo. Prodejci autochladičů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 50 nalezených Filtry

1YNNA, spol. s r.o.

Na Zvolenci 3234/64, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Dodáváme a poskytujeme servis vývěv, dmychadel, kompresorů. Zastupujeme výrobce vývěv a dmychadel BECKER, kompresorů SAUER & SOHN, dmychadel roots ROBUSCHI, HIBON výrobce sušičů a chillerů OMI. Provádíme záruční a pozáruční autorizovaný servis. Poskytujeme poradenství. Pronajímáme náhradní…

2Kočka Robert- Opravy - montáž autodílů

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Porhajmova 1197/14, Brno-Židenice Bezdlužná

Pneuservis osobních aut. Opravy a výměny chladičů a autochladičů, svařování plastů a autoplastů. Svařování a letování hliníku.

3MAHR, s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Horní Česká 524/24, Znojmo Bezdlužná

Prodáváme, opravujeme, servisujeme a instalujeme klimatizační, mrazící i chladící zařízení, ohřívačů vody, sušiček, myček nádobí, autoklimatizací.

4KLADIVO,s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(20)
Areál FN Brno…, Brno-Bohunice Bezdlužná

Zajišťujeme opravy karosérií, veškeré mechanické práce a lakování. Provádíme i výměnu olejů a filtrů, servis výfuků a tlumičů. Nabízíme diagnostiku vozidel. Autoservis, provádíme mechanické práce, lakování, výměny olejů a filtrů.

5Procházka Libor - Autoservisy

4.8
★★★★★
★★★★★
(57)
Dlouhá 39, Veverská Bítýška Bezdlužná

Provozujeme autoservis, pneuservis a celkovou údržbu vozů. Dále zajišťujeme prodej náhradních dílů k opravě automobilů. Připravujeme vozy na pravidelné STK, které i sami realizujeme. K naší široké nabídce služeb patří také plnění klimatizací a celková diagnostika vozu.

6Petr Radkovič, s.r.o.- AUTO - MIKULOV

3.7
★★★★★
★★★★★
(1)
Dukelská 1492/1, Mikulov Bezdlužná

Naším oborem je prodej nových i ojetých vozidel. Provoz autoservisu, pneuservisu a prodej náhradních dílů. Specializujeme se na prodej nových i ojetých vozidel a náhradních dílů. Provozujeme autoservis, pneuservis. Nabízíme výměnu olejů a opravy motorů.

7Podroužek Petr- AUTORADIATOR

4.9
★★★★★
★★★★★
(15)
Faměrovo náměstí 40…, Brno-Černovice Bezdlužná

Prodej autodílů pro osobní a nákladní automobily. Autochladiče, chladiče vody, vzduchu, oleje, díly klimatizace, radiátory topení, ventilátory, hadice, výparníky, kompresory, kondenzátory, sahary, termospínače, čidla.

8A PNEU s.r.o.

Palackého třída 441…, Brno-Královo Pole
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej nových pneumatik přímo od výrobce. Ocelové disky, litá kola, příslušenství, komplení služby od výměmy brzového zařízení po přípravu na stk.

9mihocar s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(66)
Luční čtvrť 1824, Staré Město Bezdlužná

Prodáváme autodíly nové originální, použité originální, repasované všech značek, především Audi, Škoda a Volkswagen. Provozujeme e-shop kde nabízíme zboží od předních světlometů a sání, přes řídící jednotky a spojky, až po tažná zařízení a doplňky interiéru.Skladem je k dispozici přes 80 000 dílů.

10Vaculík Zdeněk- AUTODÍLY PROFI SLAVIČÍN

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Luhačovská 291, Slavičín
Dnes už má zavřeno

Prodej náhradních dílů na osobní vozidla všech značek se specializací na značky japonské a korejské. Nabídka tažných zařízení a náhradních dílů Škoda. V našem sortimentu naleznete žárovky, adaptéry, airbagy a alternátory.


Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Autochladiče - chladiče vody, olejové chladiče v lokalitě Morava – detailní popis

Chlazení motorů spočívá v odvádění tepla z částí motorů, která jsou při spalování paliva nadměrně ohřívaná. Tuto činnost zajišťuje chladicí systém, který přebytečné teplo odvádí ze stěn pracovního prostoru, pístu, stěny válce, hlavy motoru, ložisek a dílů rozvodového mechanismu do okolního prostředí. Správné chlazení motorů je důležité proto, aby byla udržována nejvhodnější a nejvyšší teplota, která těmto částem motoru a mazacímu oleji nejlépe vyhovuje. Chladicí systém se skládá z chladiče, čerpadla chladicí kapaliny, ventilátoru a expanzní nádoby.

Druhy chlazení

  • Chlazení vzduchem – rozlišuje se na chlazení náporové a nucené. Náporové chlazení spočívá v proudění vzduchu kolem chladicích žeber motoru, způsobeným jízdou vozidla. Nucené chlazení spočívá v proudění vzduchu, který je vháněn na chladicí žebra motoru pomocí ventilátoru nebo dmychadla.
  • Chlazení kapalinou – rozlišuje se na samočinné (termosifonové) a s nuceným oběhem chladicí kapaliny.
  • Chlazení kombinované – jedná se o chlazení vzduchem a kapalinou, nebo chlazení vzduchem a olejem.

Opravy autochladičů

Autochladiče lze opravit nejen u automobilů osobních nebo nákladních, ale i u veteránů. Oprava autochladiče zahrnuje demontáž chladiče, čištění komponent chladiče, cínování, tlakovou zkoušku a povrchovou úpravu chladiče. U autochladiče lze provést i výměnu chladicího středu, což zajistí, že jeho funkčnost i životnost bude srovnatelná s novým autochladičem.