Vyšetření zorného pole – Morava

Vyšetření zorného pole je diagnostický test, který se používá k posouzení zrakové funkce pacienta. Tento test umožňuje lékaři zjistit, jak dobře pacient vidí v různých částech zorného pole.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1Oční centrum s.r.o.

3.5
★★★★★
★★★★★
(13)
Jívavská 18, Šternberk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Oční optika nabízí velký výběr dioptrických obrub pro dospělé i děti, dioptrické brýle pro sport a volný čas, sluneční brýle, dioptrické plavecké a kosmetické brýle, zhotovení kompletních brýlí i výměnu skel, drobné opravy brýlí, prodej optických pomůcek, doplňkový sortiment. Oční ambulance…

2MUDr. Chrástková Eliška s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Národní třída 90, Hodonín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuji oční ambulanci. Provádím komplexní oční vyšetření u dospělých a dětí - měření dioptrických vad a předpis brýlové korekce, vyšetření očního tlaku, vyšetření zorného pole, vyšetření tloušťky rohovky, předpis a aplikaci kontaktních čoček a další.

3Oční ambulance MUDr. Zuzana Horáková, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
U Dráhy 414, Ostopovice Bezdlužná

Oční ambulance MUDr. Zuzana Horáková. Zajišťujeme léčebně – preventivní péči dospělých a dětí od 6 let: měření a předpis brýlové korekce, měření nitroočního tlaku, vyšetření zorného pole počítačovou perimetrií, vyšetření očního pozadí, preventivní prohlídky zaměřené na záchyt nejčastějších očních…

4Ruberová Miriam, MUDr.

4.9
★★★★★
★★★★★
(51)
Velkopavlovická 25, Brno- Vinohrady
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Pracuji jako oční lékařka. V ordinaci provádím stanovení refrakce, vyšetření předního a zadního segmentu oka, vyšetření zorného pole, barvocitu, léčbu zánětu oka, průplach slzných kanálků.


Firmy v dalších lokalitách


Vyšetření zorného pole v lokalitě Morava – detailní popis

Vyšetření zorného pole se provádí pomocí speciálního přístroje, který se nazývá perimeter.

Pacient se při vyšetření zorného pole obvykle sedí před přístrojem a sleduje středový bod. Poté se na různých místech v zorném poli objevují světelné signály, které pacient musí zaznamenat. Lékař pak vyhodnotí, jak dobře pacient vidí v různých částech zorného pole.

Vyšetření zorného pole se používá k diagnostice různých očních onemocnění, jako jsou glaukom, makulární degenerace, diabetická retinopatie a další. Tento test může také pomoci lékaři sledovat průběh léčby a posoudit účinnost léčby.

v oblasti Morava se vyšetření zorného pole provádí v očním oddělení místní nemocnice. Pacienti se mohou objednat na vyšetření prostřednictvím telefonu nebo osobně na recepci očního oddělení.

Při vyšetření zorného pole je důležité dodržovat několik pravidel:

1. Pacient by měl být dobře odpočatý a v klidu.
2. Před vyšetřením by měl pacient odstranit kontaktní čočky a brýle.
3. Během vyšetření by pacient neměl pohybovat hlavou ani očima.
4. Pacient by měl být upozorněn, že během vyšetření se mohou objevit světelné blesky a že by neměl být překvapen.

Vyšetření zorného pole je bezbolestný a neinvazivní test, který trvá obvykle 10 až 20 minut. Po vyšetření může pacient ihned pokračovat v běžných činnostech.

Výhody vyšetření zorného pole:

- Pomáhá diagnostikovat oční onemocnění v rané fázi.
- Pomáhá sledovat průběh léčby a posoudit účinnost léčby.
- Je bezbolestný a neinvazivní test.

Nevýhody vyšetření zorného pole:

- Vyšetření může být náročné pro pacienty s omezenou pohyblivostí hlavy nebo očí.
- Vyšetření může být ovlivněno faktory jako únavou, stresovými situacemi nebo užíváním určitých léků.

Celkově je vyšetření zorného pole důležitým diagnostickým testem, který pomáhá lékařům posoudit zrakovou funkci pacienta a diagnostikovat oční onemocnění v rané fázi.