Prevence klimakterických potíží – Morava

Prevence klimakterických potíží je důležitá pro ženy v období přechodu, které mohou trvat několik let. Klimakterium je přirozený proces, který nastává v důsledku snížení hladiny hormonů estrogen a progesteron v těle.

1–9 firem z 9 nalezených Filtry

1GYNCENTRUM MUDr. Jan Feller s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Česká 1/3, Brno
Otevřeno do 12:00
Bezdlužná

Jsme gynekologická ordinace a nabízí komplexní gynekologicko-porodnickou péči jako je ultrazvukové vyšetření a kardiotokografie a prevence onemocnění prsu a malé operační výkony i také antikoncepční poradna a prevence. Dále děláme léčbu klimakterických potíží a také očkování proti rakovině.

2DUGY s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(51)
Vránova 1500/172, Brno-Řečkovice Bezdlužná

Zajišťujeme preventivní,diagnostická a léčebná péče v oborech, léčbu gynekologických onemocnění, ultrazvukovou diagnostiku, poradenskou službu při výběru kontracepce, zavádění nitroděložních tělísek všech typů, konzultační a poradenská služba o operační léčbě, péče o ženy trpící nechtěným únikem…

3MUDr. Jiří Rotrekl

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Horníkova 2485/34, Brno-Líšeň
Otevřeno od 11:00
Bezdlužná

Provozuji gynekologickou ordinaci a antikoncepční poradnu. Léčím gynekologické a klimakterické potíže. Zabývám se sexuologickou problematikou. Nabízím péči o těhotné.

4FEMMINILE s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(56)
Rooseveltova 830/18, Znojmo
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Provozujeme tři gynekologické ordinace a ambulance. Nabízíme preventivní vyšetření, komplexní péči o těhotné ženy, léčbu neplodnosti. Testujeme na papilomaviry a HIV. Našim pacientkám zaručujeme diskrétnost a individuální přístup k jejich potřebám.

5MUDr. Hellerová Jitka - Gynekologie a dětská gynekologie Hellerová s.r.o.

2.4
★★★★★
★★★★★
(15)
Dlouhá 521/34, Olomouc
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Preventivní péče, diagnostika a léčba gynekologických onemocnění, poradenství ohledně antikoncepce, péče o těhotné. V dětské gynekologii diagnostika vrozených vývojových vad rodidel, léčba zánětů, diagnostika cyst a tumoru, léčba menstruační bolesti. Očkování proti HPV - prevence proti rakovině…

6Gynekologie Uničov CZ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nemocniční 1379, Uničov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Gynekologická ordinace nabízí komplexní gynekologicko - porodnickou péči: preventivní gynekologické prohlídky, těhotenskou poradnu, ultrazvuková vyšetření, kardiotokografie, antikoncepční poradnu, prevenci onemocnění prsu, prevenci a léčbu klimakterických potíží, malé operační výkony.

7Gynekologie MUDr. Jan Miklica s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Zahradníkova 2/8, Brno
Otevřeno od 10:00
Bezdlužná

Gynekologická ordinace nabízí komplexní gynekologicko-porodnickou péči. Provádíme ultrazvukové vyšetření, kardiotokografie, prevence onemocnění prsu i malé operační výkony. Zajišťujeme antikoncepční poradnu, prevenci a léčbu klimakterických potíží či očkování proti rakovině.

8Gergel Ivo, MUDr.1 pobočka

Gynekologická ordinace nabízí komplexní gynekologicko-porodnickou péči. Dále provádíme ultrazvukové vyšetření, kardiotokografie, prevence onemocnění prsu, malé operační výkony. Zajišťujeme i antikoncepční poradnu, prevenci a léčbu klimakterických potíží a očkování proti rakovině.

9Slovák Kamil, MUDr.

Vedeme gynekologickou ordinaci. Poskytujeme komplexní gynekologicko-porodnické služby. Provádíme ultrazvukové vyšetření, kardiotokografie, prevence onemocnění prsu, malé operační výkony prevenci a léčbu klimakterických potíží. Nabízíme očkování proti rakovině. Poskytujeme antikoncepční poradnu.


Firmy v dalších lokalitách


Prevence klimakterických potíží v lokalitě Morava – detailní popis

Tyto hormony jsou zodpovědné za regulaci menstruačního cyklu a mnoho dalších funkcí v těle. Klimakterium může způsobit řadu nepříjemných příznaků, jako jsou návaly horka, nespavost, podrážděnost, úzkost a deprese. Nicméně, existuje několik způsobů, jak tyto příznaky minimalizovat nebo dokonce zcela eliminovat.

1. Zdravá strava

Zdravá strava je klíčová pro prevenci klimakterických potíží. Je důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako jsou ovoce, zelenina, celozrnné produkty a bílkoviny. Je také důležité omezit příjem cukru, tuku a soli. v oblasti Morava je mnoho obchodů s potravinami, které nabízejí širokou škálu zdravých potravin.

2. Pravidelná fyzická aktivita

Pravidelná fyzická aktivita je dalším důležitým faktorem pro prevenci klimakterických potíží. Cvičení může pomoci udržet zdravou hmotnost, snížit stres a zlepšit náladu. v oblasti Morava jsou k dispozici různé sportovní kluby a fitness centra, které nabízejí různé druhy cvičení.

3. Zdravý životní styl

Zdravý životní styl zahrnuje také omezení kouření a konzumace alkoholu. Kouření a nadměrná konzumace alkoholu mohou zhoršit klimakterické příznaky a zvýšit riziko osteoporózy. v oblasti Morava jsou k dispozici různé programy pro odvykání kouření a podpůrné skupiny pro lidi, kteří se snaží omezit konzumaci alkoholu.

4. Hormonální terapie

Hormonální terapie může být účinnou metodou pro léčbu klimakterických příznaků. Tato terapie zahrnuje podávání hormonů estrogen a progesteron, které tělo v období přechodu nedostává v dostatečné míře. Nicméně, hormonální terapie může mít vedlejší účinky a není vhodná pro každou ženu. Proto by měla být tato terapie konzultována s lékařem.

5. Alternativní terapie

Alternativní terapie, jako jsou bylinné přípravky, akupunktura a jóga, mohou také pomoci minimalizovat klimakterické příznaky. Tyto terapie jsou obvykle bez vedlejších účinků a mohou být účinné pro některé ženy. v oblasti Morava jsou k dispozici různé alternativní terapie, které mohou pomoci minimalizovat klimakterické příznaky.

Prevence klimakterických potíží je důležitá pro udržení zdraví a pohody v období přechodu. Zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita, zdravý životní styl, hormonální terapie a alternativní terapie jsou všechny účinné metody pro minimalizaci klimakterických příznaků. v oblasti Morava jsou k dispozici různé zdroje a programy, které mohou pomoci ženám v této fázi života.