Ošetření análních žláz mazlíčků – Morava

Ošetření análních žláz u mazlíčků je důležitou součástí péče o jejich zdraví. Tyto žlázy se nacházejí v oblasti konečníku a slouží k vylučování feromonů a dalších látek, které jsou důležité pro komunikaci mezi zvířaty.

1–7 firem z 7 nalezených Filtry

1MVDr. Petra Stupková

4.9
★★★★★
★★★★★
(211)
Tererova 1, Brno-Královo Pole
Otevřeno od 9:00

Veterinární ordinace je poskytuje kvalitní a komplexní veterinární péči Vašim mazlíčkům. Každý člen našeho týmu vlastní nejedno domácí zvířátko a to dodává veterinární péči o pacienty jiný rozměr. Léčíme totiž Vaše zvířata jako by byla naše vlastní.

2MVDr. Silvie Hlaváčová

4.8
★★★★★
★★★★★
(64)
Palackého třída 238…, Brno-Královo Pole
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

MVDr. Silvie Hlaváčová je ošetřijícím lékařem veterinární ordinace SILVET v Brně Králově Poli. Svým pacientům garantuje kvalitní ošetření psů, koček a drobných savců. Poskytuje léčebné a dále preventivní činnosti v oboru malých zvířat a také drobných savců.

3MVDr. Jan Zobač

4.9
★★★★★
★★★★★
(42)
Bučovská 155 , Slavkov u Brna Bezdlužná

Provádíme provozování a služby veterinární ordinace. Naší snahou je vytvořit pro Vás příjemné prostředí s osobním a individuálním přístupem k pacientům, na co možná nejvyšší odborné úrovni.

4MVDr. Michaela Rosypalová - Veterinární ordinace

4.9
★★★★★
★★★★★
(114)
Nenkovice 145, Nenkovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

MVDr. Michaela Rosypalová - Kompletní veterinární péče o Vaše mazlíčky. Ošetření zvířete v ordinaci či u Vás doma v okolí Kyjova..Máme zaměření převážně na psy a kočky. i také drobné savce.

5Veterinární ordinace - MVDr. Jiří Hadámek

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Sušilova 2152/37 , Hodonín
Otevřeno od 8:00

Veterinární ordinace byla založena v roce 1999 s úmyslem poskytování prvosledové péče pro malá zvířata se zaměřením na preventivní a terapeutickou činnost a se snahou poskytování co nejširší škály služeb. Za tímto účelem se zde nachází základní přístrojové vybavení jako je RTG, sonografické…

6MVDr. Lucie Hruzíková

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Masarykovo nám. 421, Vizovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Provozuji veterinární ordinaci. Dále poskytuji preventivní, léčebnou a poradenskou činnost pro malá zvířata včetně prodeje krmiv a antiparazitárních přípravků. Nabízím i vakcinace, čipování, ošetření drápků, uší a análních žlázek, odstranění zubního kamene ultrazvukem či vyšetření moče a trusu.

7Veterinář do domu - MVDr. Kateřina Šindelková

Nabízím služby veterináře do domu – ošetření domácích zvířat v pohodlí vašeho domova, bez čekání a stresu z přepravy. Své služby zaměřuji především na prevenci, případně na ošetření drobných poranění. Mohu vám nabídnout tyto úkony: očkování, čipování, vystavení europasu, ošetření drápů a análních…


Firmy v dalších lokalitách


Ošetření análních žláz mazlíčků v lokalitě Morava – detailní popis

Pokud však žlázy nefungují správně, může to vést k různým problémům, jako jsou záněty, infekce nebo dokonce abscesy.

v oblasti Morava je možné ošetření análních žláz provést u veterináře. Tento zákrok je relativně jednoduchý a rychlý, ale vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Veterinář nejprve zkontroluje stav žláz a poté je vyprázdní pomocí jemného tlaku. Tento postup je obvykle bezbolestný, ale někdy může být pro zvíře nepříjemný.

Pokud si však majitel přeje ošetření análních žláz provést sám doma, je to také možné. V tomto případě je však důležité dodržovat určitá pravidla a postupy, aby nedošlo k poškození žláz nebo zvířete. Mezi tyto postupy patří:

1. Připravte si vhodné nástroje, jako jsou rukavice, ubrousky a mazivo.

2. Ujistěte se, že máte dostatečnou sílu a zručnost k provedení zákroku.

3. Zvedněte zvíře na stůl nebo jiné vhodné místo a uklidněte ho.

4. Pomocí rukavice a maziva opatrně vložte prst do konečníku a najděte žlázy.

5. Pomocí jemného tlaku vyprázdněte žlázy.

6. Po dokončení zákroku zkontrolujte, zda jsou žlázy úplně vyprázdněné a zda nejsou žádné známky zánětu nebo infekce.

Ošetření análních žláz je důležitou součástí péče o zdraví mazlíčků. Pokud si nejste jisti, jak tento zákrok provést, neváhejte kontaktovat veterináře v oblasti Morava.