Oscilometrie – Morava

Oscilometrie je metoda měření krevního tlaku, která se využívá především v lékařské praxi. Princip spočívá v tom, že se na paži pacienta umístí manžeta, která se nafoukne na určitý tlak.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Kacrová Stanislava, MUDr.

5.0
★★★★★
★★★★★
(15)
Hradební 1306, Uherské Hradiště Bezdlužná

Nabídka diagnostiky a terapie plicních nemocí, spirometrických vyšetření či testů k diagnostice průduškového astmatu a vyšetření těhotných pacientek.


Firmy v dalších lokalitách


Oscilometrie v lokalitě Morava – detailní popis

Poté se postupně snižuje tlak v manžetě a zároveň se měří pulzní vlna, která se šíří tepnami. Na základě tohoto měření se určuje systolický a diastolický tlak.

Oscilometrie se využívá především v lékařských ordinacích, ale také v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních. Je to rychlá a přesná metoda měření krevního tlaku, která je velmi důležitá pro diagnostiku a léčbu různých onemocnění.

v oblasti Morava se oscilometrie využívá v místním zdravotnickém zařízení, které poskytuje zdravotní péči pro obyvatele obce a okolí. Pacienti si mohou objednat termín pro měření krevního tlaku a dalších zdravotních parametrů.

Výhody oscilometrie jsou přesnost a rychlost měření, což umožňuje lékařům rychle a přesně diagnostikovat a léčit různá onemocnění. Další výhodou je také to, že měření je neinvazivní, což znamená, že nepotřebuje žádné vpichy nebo jiné zákroky.

Mezi nevýhody oscilometrie patří to, že měření může být ovlivněno různými faktory, jako je například stres nebo fyzická aktivita. Také je třeba mít k dispozici kvalitní a správně kalibrované zařízení pro měření.

Výsledky měření krevního tlaku pomocí oscilometrie se zapisují do zdravotní dokumentace pacienta a slouží jako důležitý zdroj informací pro lékaře při diagnostice a léčbě různých onemocnění.

Výhody:
- přesnost a rychlost měření
- neinvazivní metoda
- důležitý zdroj informací pro lékaře

Nevýhody:
- měření může být ovlivněno různými faktory
- potřeba kvalitního a správně kalibrovaného zařízení

v oblasti Morava se oscilometrie využívá v místním zdravotnickém zařízení, které poskytuje zdravotní péči pro obyvatele obce a okolí.