Ophtalmologické vyšetření – Morava

Oftalmologické vyšetření je důležitou součástí péče o zdraví očí. Toto vyšetření provádí odborník na oční choroby, oftalmolog.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

11.veterina Lískovec, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(107)
Mikuláškovo náměstí…, Brno-Starý Lískovec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Specializujeme se především na psy a kočky a fretky a dále i hlodavce a další jiná drobná zvířata.

2František Pokorný MVDr.

Královka 835/6a, Brno-Řečkovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Očkování a očkovací programy, odčervování zvířat, výživové poradenství, preventivní vyšetření, speciální poradenství u starších zvířat. Léčebná péče a chirurgie. Klinické vyšetření včetně odběru vzorku, krve, tkání a bioptátu. Hematologické a biochemické vyšetření krve, parazitologické vyšetření,…

3Veterinární ordinace - MVDr. Jiří Hadámek

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Sušilova 2152/37 , Hodonín
Dnes už má zavřeno

Veterinární ordinace byla založena v roce 1999 s úmyslem poskytování prvosledové péče pro malá zvířata se zaměřením na preventivní a terapeutickou činnost a se snahou poskytování co nejširší škály služeb. Za tímto účelem se zde nachází základní přístrojové vybavení jako je RTG, sonografické…


Firmy v dalších lokalitách


Ophtalmologické vyšetření v lokalitě Morava – detailní popis

Během vyšetření se provádí řada testů a měření, které pomáhají diagnostikovat různé oční problémy.

1. Příprava na vyšetření
Před samotným vyšetřením je důležité informovat odborníka o případných očních problémech, které pacient trpí. Dále je nutné si přinést brýle nebo kontaktní čočky, pokud je pacient nosí.

2. Zrakové testy
Oftalmologické vyšetření začíná zrakovými testy. Tyto testy mohou zahrnovat čtení písmen na tabuli, sledování pohybujících se objektů a měření zorného pole.

3. Měření dioptrií
Dalším krokem je měření dioptrií. Toto měření určuje, jak silné brýle nebo kontaktní čočky pacient potřebuje.

4. Oční tlak
Oční tlak se měří pomocí tonometru. Toto měření pomáhá diagnostikovat glaukom, což je oční onemocnění, které může vést k trvalému poškození zraku.

5. Oční pozadí
Oční pozadí se vyšetřuje pomocí oftalmoskopu. Tento přístroj umožňuje odborníkovi prohlédnout si sítnici a další části oka.

6. Doporučení a léčba
Po vyšetření oftalmolog poskytne pacientovi doporučení ohledně péče o zdraví očí. Pokud je zjištěna nějaká oční choroba, oftalmolog navrhne vhodnou léčbu.

Oftalmologické vyšetření je důležité pro zachování zdraví očí. Pokud žijete v oblasti Morava, můžete navštívit místní oční kliniku, kde vám odborníci poskytnou kvalitní péči o vaše oči.