Opar – Morava

Opar je virové onemocnění, které se projevuje vyrážkou na kůži. Tato vyrážka se obvykle objevuje na rtu, ale může se vyskytnout i na jiných částech těla.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1EUROGYN MUDr. Ivan Huvar s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(2)
Jiráskova 255/55, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuejeme soukromé urogynekologické centrum zaměřené na léčbu inkontinence a gynekologickou ambulanci.

2Škarabela Michal, MUDr. - Medical Vision

Firmu Medical Vision založil MUDr. Michal Škarabela v roce 2000. Od počátku se naše firma věnuje oftalmologii. V České republice a na Slovensku zastupujeme několik výrobců zdravotnických prostředků.

3Kožní ambulance Lékařský dům s.r.o.

Na Chmelnici 2133, Uherský Brod
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme služby kožní lékařské ambulance a dermatologie. Léčba kožních onemocnění, akné, ekzémů, oparů. Vyšetření znamének a pih digitálním dermatoskopem. Estetická dermatologie: botox, výplně, mikrojehličkování (redukce projevů stárnutí).

4Alergologie MUDr. Hanáková s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Babická 136, Zastávka
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuji alergologickou ordinaci. Provádím diagnostiku alergií a poruch imunity. Zaměřuji se na celoroční rýmou či rýmou ve vazbě na pylovou sezonu, opakovanými záněty spojivek, dechovými obtížemi či kašlem, ekzémy, kopřivkou, častou nemocností, opakovanými výsevy oparů a únavovým stavem.


Firmy v dalších lokalitách


Opar v lokalitě Morava – detailní popis

Opar je způsoben virem herpes simplex, který se přenáší přímým kontaktem s infikovanou osobou.

Symptomy oparu zahrnují svědění, pálení a bolest na místě vyrážky. Vyrážka se obvykle objevuje jako skupina malých puchýřků, které se postupně rozpadají a vytvářejí kůru. Opar může být velmi bolestivý a může trvat několik týdnů, než se zcela zhojí.

Léčba oparu zahrnuje antivirotika, která pomáhají snižovat závažnost příznaků a zkracují dobu trvání onemocnění. Kromě toho mohou být předepsány i léky proti bolesti a protizánětlivé léky.

Prevence oparu zahrnuje vyhýbání se přímému kontaktu s infikovanými osobami, používání kondomů při sexuálním styku a udržování dobré hygieny. Důležité je také udržovat imunitu těla silnou, například pravidelným cvičením, zdravou stravou a dostatkem spánku.

v oblasti Morava se opar vyskytuje stejně jako v jiných částech světa. Lidé by měli být obezřetní a dodržovat preventivní opatření, aby minimalizovali riziko infekce. Pokud se objeví příznaky oparu, je důležité vyhledat lékařskou pomoc a začít s léčbou co nejdříve.

Opar může být také spojen s některými komplikacemi, jako je například infekce oka, meningitida nebo encefalitida. Proto je důležité brát toto onemocnění vážně a řádně se o sebe starat.

Seznam prevence oparu:
- vyhýbání se přímému kontaktu s infikovanými osobami
- používání kondomů při sexuálním styku
- udržování dobré hygieny
- udržování silné imunity těla
- pravidelné cvičení
- zdravá strava
- dostatek spánku.