Léčba cévních vrozených vad – Morava

Léčba cévních vrozených vad je oblastí medicíny, která se zabývá diagnostikou a terapií různých poruch krevního oběhu. Tyto vady mohou být přítomny již od narození a mohou se projevovat různými způsoby, jako jsou například křečové žíly, aneuryzma nebo arteriovenózní malformace.

1–6 firem z 6 nalezených Filtry

1Cordesora s.r.o.

Čajkovského 67/14, Olomouc-Nová Ulice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Interní ordinace se zaměřením na angiologii a kardiologii.

2Kardio Pudich s.r.o. (Opava)2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(15)
náměstí Slezského…, Opava - Předměstí
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Kardiologická ambulance.

3Kardiologická a cévní ambulance - MUDr. Renata Radeva Ostrava

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Dr. Martínka 1491/7, Ostrava-Hrabůvka
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Kardiologická a cévní ambulance.

4KARDIO ŠTERNBERK s.r.o.1 pobočka

vnitřní lékařství, kardiologie, ambulantní péče


Firmy v dalších lokalitách


Léčba cévních vrozených vad v lokalitě Morava – detailní popis

V oblasti Morava se nachází několik zdravotnických zařízení, které se specializují na léčbu cévních vrozených vad. Mezi nejvýznamnější patří například Nemocnice Morava, která disponuje moderními diagnostickými a terapeutickými přístroji a poskytuje komplexní péči v oblasti cévní chirurgie.

Léčba cévních vrozených vad se může lišit v závislosti na konkrétním typu vady a jejím rozsahu. Mezi nejčastější metody patří:

1. Chirurgická léčba - v případě větších vrozených vad může být nutné provést operaci, během které se odstraní poškozená část cévy a nahradí se umělou náhradou.

2. Endovaskulární léčba - tato metoda spočívá v zavedení katétru do cévy a následném aplikování speciálních nástrojů, které umožní uzavření poškozeného místa.

3. Skleroterapie - tato metoda se používá při léčbě křečových žil a spočívá v aplikaci speciální látky do postižené žíly, která způsobí její zúžení a následné zánik.

4. Radioterapie - tato metoda se používá při léčbě arteriovenózních malformací a spočívá v aplikaci vysoké dávky záření, které způsobí zúžení cévy a následné zánik.

Léčba cévních vrozených vad je velmi důležitá, protože tyto vady mohou vést k vážným zdravotním komplikacím, jako jsou například srdeční infarkt, mrtvice nebo krvácení. Proto je důležité, aby pacienti s podezřením na cévní vrozené vady vyhledali odbornou lékařskou pomoc a podstoupili potřebné vyšetření.