Kastrace kočky, psa – Morava

Kastrace kočky a psa je chirurgický zákrok, při kterém jsou odstraněny reprodukční orgány zvířete. Tento zákrok se provádí z různých důvodů, jako jsou prevence nechtěného rozmnožování, snížení rizika některých zdravotních problémů a zmírnění některých chovatelských problémů.

1–10 firem z 47 nalezených Filtry

1MVDr. Petr Gajdošík - veterinární ordinace

4.9
★★★★★
★★★★★
(555)
Dlouhoveská 438/4, Hlučín
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

V naší veterinární ordinaci poskytujeme odbornou veterinární péči psům, kočkám a dalším drobným zvířatům. Nabízíme komplexní veterinární služby. Věnujeme se preventivní péči, interně i chirurgii. Provádíme akutní hospitalizace zvířat. Provozujeme také salon pro psy a kočky ŠARM.

2VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. Radomíra Hynara s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(409)
Přemyslovců 76/24a, Opava-Jaktař
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná Ověřená

V naší veterinární nemocnici poskytujeme komplexní veterinární služby malým, velkým i exotickým zvířatům. Provádíme očkování, diagnostiku a léčbu onemocnění, operační zákroky a mnoho dalších služeb. Specializujeme se na veterinární alternativní medicínu. Navštivte naši veterinu v Opavě,…

3VETERINÁRNÍ ORDINACE A POHOTOVOST BRNO

4.9
★★★★★
★★★★★
(367)
Pálavské náměstí 3a, Brno - Vinohrady
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Veterinární ambulance s pohotovostí Brno Vinohrady MVDr. Boris Seman nabízí veškeré služby v oblasti veterinární medicíny malých zvířat, tedy psů, koček, hlodavců, ptáků a exotů. Součástí je čipování psů, koček, fretek, kastrace, chirurgie, poradenství.

4Hunkes Bohumil MVDr.

Jsme veterinární ordinace zajišťující vakcinace psů a koček a králíků. A dále děláme čipování psů a koček a výdej europasů a také provádíme kastrace u zvířat fen a psů a koček i kocourů a drobné chirurgické zákroky. Nábízíme léčbů malých hospodářských zvířat jako je prase a ovce a kozy i zájmová…

5MVDr. Siksta Hynek1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(53)
Cukrovarská 233, Pohořelice
Otevřeno od 9:00

Provozujeme veterinární ordinace, kde poskytneme kompletní péči pro Vaše mazlíčky. Součástí naší ordinace je i Prodejna krmiv a chovatelských potřeb, a to hlavně pro psy, kočky, papoušky, hlodavce, králíky, fretky, akvaristiku teraristiku a ostatní zájmové chovy.

6MVDr. Ivan Stuchlík1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(109)
Brněnská 352, Pohořelice
Otevřeno od 9:30
Bezdlužná

Provozujeme veterinární ordinaci a poskytujeme kompletní veterinární péči, léčbu všech zvířat. Provádíme léčbu všech druhů onemocnění, vakcinaci, antiparazitní léčbu, odstranění zubního kamene nebo například čipování zvířat. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, máme NONSTOP…

7Piller Igor, MVDr.

4.7
★★★★★
★★★★★
(114)
Nebovidská 537/38, Střelice Bezdlužná

MVDr. Igor Piller. Naše veterinární ordinace provádí kompletní veterinární služby. Ošetřujeme malá i hospodářská zvířata.

8MVDr. Petra Křečková Olmová - veterinární ordinace

4.5
★★★★★
★★★★★
(324)
Jihlavská 719/7, Brno-Bohunice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Provozujeme veterinární ordinaci. Nabízíme vakcinace psů, koček a drobných savců, odčervení, vyšetření na endo i ekto-parazity. Provádíme hematologické či biochemické vyšetření krve, kožní seškrab, bakteriologické vyšetření, mykologickou kultivaci, biopsii kůže a další vyšetření. Vyšetření…

9MVDr. Daniela Neumanová

4.9
★★★★★
★★★★★
(110)
Okružní 783/39, Brno-Lesná
Otevřeno od 10:00
Bezdlužná

Provozujeme veterinární ordinaci a nabízíme zde komplexní preventivní a interní medicínu a chirurgii měkkých tkání a také kastrace i čipování a RTG a dále USG a EKG.

10MVDr. Viera Zekuciová

4.8
★★★★★
★★★★★
(130)
Martinkova 854/5, Brno-Černá Pole
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Provozujeme a nabízíme služby veterinární ordinace.


Firmy v dalších lokalitách


Kastrace kočky, psa v lokalitě Morava – detailní popis

V oblasti Morava je možné provést kastraci kočky nebo psa u místního veterináře. Tento zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá obvykle pouze několik minut. Po zákroku je nutné zvíře sledovat a zajistit mu klidový režim, aby se zotavilo.

Výhody kastrace kočky a psa jsou mnohostranné. U koček se tímto zákrokem snižuje riziko vzniku nádorů na mléčné žláze a zároveň se eliminuje riziko nechtěného rozmnožování. U psů se kastrace často provádí kvůli snížení agresivity, snížení rizika vzniku nádorů na pohlavních orgánech a také kvůli prevenci nechtěného rozmnožování.

Mezi nevýhody kastrace patří riziko komplikací spojených se zákrokem, jako jsou infekce a krvácení. Kromě toho může kastrace u některých zvířat vést k nárůstu hmotnosti a změně chování.

Pokud se rozhodnete pro kastraci svého zvířete, je důležité si vybrat kvalitního veterináře, který má s tímto zákrokem zkušenosti. Dále je nutné dodržovat pokyny veterináře ohledně péče o zvíře po zákroku.

Výhody kastrace:
- snížení rizika vzniku nádorů na mléčné žláze (u koček) a pohlavních orgánech (u psů)
- eliminace rizika nechtěného rozmnožování
- snížení agresivity (u psů)

Nevýhody kastrace:
- riziko komplikací spojených se zákrokem
- nárůst hmotnosti a změna chování (u některých zvířat)

v oblasti Morava je možné provést kastraci kočky nebo psa u místního veterináře. Tento zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá obvykle pouze několik minut. Po zákroku je nutné zvíře sledovat a zajistit mu klidový režim, aby se zotavilo.