Absces – Morava

Absces je zánětlivé onemocnění, které se vyskytuje v těle člověka i zvířat. Jedná se o hnisavou infekci, která vzniká v důsledku bakteriálního zánětu.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Chirurgické centrum s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(48)
Okružní 4699, Zlín Bezdlužná

Chirurgická ambulance a všeobecná chirurgie pro děti a dospělé. Dále zajišťujeme kompletní traumatologickou péči (zavřené repozice pro dislokované fraktury či luxace kloubů) s možností odlehčené laminátové fixace. Mimo jiné provádíme ambulantní ošetření ran, abscesů, popálenin a ostatních úrazů…


Firmy v dalších lokalitách


Absces v lokalitě Morava – detailní popis

Absces se může objevit kdekoliv v těle, ale nejčastěji se vyskytuje v oblasti kůže, podkoží, vnitřních orgánů nebo v kostech.

v oblasti Morava se absces vyskytuje poměrně často, zejména u lidí s oslabenou imunitou. Mezi nejčastější příčiny abscesu patří infekce bakteriemi, zranění, nehygienické podmínky, špatná výživa a další faktory. Absces se projevuje bolestí, otokem, zarudnutím a hnisavým výpotkem.

Léčba abscesu zahrnuje ošetření infekce antibiotiky, chirurgické odstranění abscesu, odsátí hnisu a další postupy. V některých případech může být nutné absces otevřít a vyčistit ho. Pokud se absces neléčí, může se rozšířit do okolních tkání a způsobit vážné komplikace.

Mezi faktory, které mohou zvýšit riziko vzniku abscesu, patří:

- Oslabená imunita
- Diabetes
- Chronická onemocnění
- Nedostatečná hygiena
- Zranění
- Používání nesterilních injekčních jehel

Prevence abscesu zahrnuje dodržování základních hygienických opatření, jako je pravidelné mytí rukou, používání sterilních injekčních jehel a vyhýbání se zraněním. Pokud se objeví příznaky abscesu, je důležité vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve.

v oblasti Morava se absces vyskytuje poměrně často, zejména u lidí s oslabenou imunitou. Mezi nejčastější příčiny abscesu patří infekce bakteriemi, zranění, nehygienické podmínky, špatná výživa a další faktory. Absces se projevuje bolestí, otokem, zarudnutím a hnisavým výpotkem. Léčba abscesu zahrnuje ošetření infekce antibiotiky, chirurgické odstranění abscesu, odsátí hnisu a další postupy. Pokud se absces neléčí, může se rozšířit do okolních tkání a způsobit vážné komplikace.

Faktory zvyšující riziko vzniku abscesu:

- Oslabená imunita
- Diabetes
- Chronická onemocnění
- Nedostatečná hygiena
- Zranění
- Používání nesterilních injekčních jehel

Prevence abscesu:

- Pravidelné mytí rukou
- Používání sterilních injekčních jehel
- Vyhýbání se zraněním

Pokud se objeví příznaky abscesu, je důležité vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve.