Zpracování půdy (podmítače, kypřiče, polní válce) – Bruntál

Půda je neodmyslitelně spjata s rostlinnou výrobou. Má řadu funkcí, avšak nejdůležitější funkcí pro člověka je její úrodnost. Na úrodnost má vliv mnoho faktorů, mezi které patří i její zpracování. Firmy zabývající se zpracováním půdy v lokalitě Bruntál.

1–2 firem z 2 nalezených Filtry

2MJM agro, a. s. - Bruntál8 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Zahradní 1440/36, Bruntál
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MJM agro, a. s., se sídlem Zahradní 1440/36, 792 01, Bruntál, v okrese Bruntál a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. B 11103, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Akciová společnost. Založení v roce 2017. Pracuje u nás 200 - 249 zaměstnanců. Předmětem podnikání…


Zpracování půdy (podmítače, kypřiče, polní válce) – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Bruntál


Zpracování půdy (podmítače, kypřiče, polní válce) v lokalitě Bruntál – detailní popis

Na úrodnost půdy má vliv řada faktorů, mezi které patří především fyzikální a chemické vlastnosti, mikrobiální činnost, vodní režim a její zpracování. Zpracování půdy je soubor úkonů upravujících půdu, jehož cílem je umožnit rostlinám optimální podmínky pro jejich vzcházení, růst a dosažení optimálních výnosů. Při zpracování půdy dochází k ovlivňování vláhových a tepelných poměrů v půdě. V důsledku toho jsou ovlivňovány i chemické a biologické pochody. 

Způsoby zpracování půdy

Tradiční zpracování půdy se rozdělovalo do čtyř skupin: 

  • Základní zpracování půdy (podmítka, její ošetření a orba)
  • Předseťová příprava před setím a sázením (smykování, vláčení, kypření, válení) a meziřádková kultivace (plečkování, hrobkování, vláčení)
  • Speciální úpravy
  • Meliorace a terénní úpravy

V současnosti se používají tyto způsoby zpracování půdy:

  • Konvenční nebo klasický způsob
  • Redukované (minimalizační) zpracování půdy
  • Konzervační zpracování půdy
  • Setí do nezpracované půdy

Půdoochranné zpracování půdy

Představuje různé formy mělkého zpracování půdy, náhrady orby kypřením, výsevy plodin do vymrzajících nebo přezimujících meziplodin, zpracování půdy ve výsevních pásech, výsevy plodin do hrůbků atd. Při půdoochranném zpracování půdy zůstává minimálně 30 % povrchu půdy pokryto posklizňovými rostlinnými zbytky.